Atalay: Çalışmaları yoğunlaştırdık

Atalay: Çalışmaları yoğunlaştırdık.11928
  • Giriş : 27.03.2009 / 13:17:00

Bakan Atalay, ''Biz her türlü iddia ve ihbarları değerlendiriyoruz. Bu konuda bir şey söyleyemem'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopteri arama çalışmalarıyla ilgili olarak, ''Arama çalışmaları sürüyor. Ancak, olumsuz hava şartları çalışmaları etkiliyor'' dedi.

Göksun Kaymakamlığında yapılan değerlendirme toplantısına katılan Toptan, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devletin tüm imkanlarıyla arama çalışmalarının devam ettiğini belirten Toptan, ''Arama çalışmaları sürüyor. Ancak, olumsuz hava şartları çalışmaları etkiliyor. Her türlü teknik imkan, destek kullanılıyor. Ancak, kar yağışı ve sis yüzünden bazen helikopter uçuşları yapılamıyor'' diye konuştu.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay da Genelkurmay Başkanlığının, sivil savunma ekiplerinin ve diğer teknik birimlerin her imkanını kullandıklarını ifade ederek, ''Bize gelen her ihbarı titizlikle değerlendiriyoruz. Bugün o bölgede dar bir alanda arama çalışmalarını yoğunlaştırdık. Bu bölgenin adını size ilerde açıklarım'' dedi.

Gazetecilerin ''Bölgede 3 canlı görüldüğü yönündeki'' iddiaları hatırlatmaları üzerine Bakan Atalay, ''Biz her türlü iddia ve ihbarları değerlendiriyoruz. Bu konuda bir şey söyleyemem'' yanıtını verdi.

Toplantının ardından Köksal Toptan, Beşir Atalay ile cuma namazına gitti.

Öte yandan, Kayseri'den gelen bir grup gönüllü, Çamlıdere bölgesi üzerinde 3 ayrı yelken kanat ile bir süre uçarak arama çalışmasına katıldı.
Hava şartlarının uygun olmaması üzerine yelken kanat ekibinin çalışmalarını durdurduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*