Atalay: Daha büyük felaketi itfaiye önledi

Atalay: Daha büyük felaketi itfaiye önledi.11928
  • Giriş : 26.05.2009 / 21:59:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 8 hastanın ölümüyle sonuçlanan Bursa'daki Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde meydana gelen yangına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Atalay, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin öldüğü helikopter kazasıyla ilgili kurulan TBMM Araştırma Komisyonu toplantısı öncesinde sohbet etti ve soruları cevaplandırdı.

Bursa'da Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde meydana gelen yangının çıkış nedeninin araştırıldığını belirten Atalay, yangına çok kısa sürede müdahale edildiğini bildirdi.

Kendisinin de olaydan kısa süre sonra haberdar olduğunu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a olayla ilgili bilgi verdiğini kaydeden Atalay, ''Valimiz işin başında. Çok erken müdahaleyle olayın büyümesine engel olundu. Benim gece, telefonum baş ucumda. Bu olay sabaha karşı haber verildi ve hemen gerek ilde gerekse bakanlığımızda olaya çok erken müdahale edilmiştir'' diye konuştu.

-MARDİN'DEKİ OLAY...-

İçişleri Bakanı Atalay, 44 kişinin öldürüldüğü Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyündeki olayla ilgili soruları da cevaplandırdı.

Atalay, Mardin katliamında kullanılan silahların koruculara ait olmadığına yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine; ''Ben böyle bir şey söylemedim. Henüz silahların balistik sonuçları çıkmadı. Kriminal çalışmalar sürüyor. Biz de çıkan sonuçları öğreneceğiz'' dedi.

Mardin'de belli bir düzenin bozulduğunu, çocuklarla ilgili ciddi kayıpların olduğunu söyleyen Atalay, ''Her şeyin telafisi var. Çocukların anne babaları öldü; bunun telafisi yok. Onun dışında her şey halledilir. Sivil toplum örgütleri ilgili kurum ve kuruluşlar gerekeni yapıyor. Okullar açıldı'' diye konuştu.

Atalay, her ülkede beklenmedik olayların yaşandığına dikkati çekerek, ''Önemli olan erken müdahale ve organize olmak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*