Atalay: "Kundaklamaya 72 gözaltı, 35 tutaklama yapıldı"

Atalay:
  • Giriş : 31.12.2007 / 15:53:00
  • Güncelleme : 31.12.2007 / 16:45:15

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türkiye genelindeki araç kundaklama olaylarıyla ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türkiye genelindeki araç kundaklama olaylarıyla ilgili güvenlik birimlerinin yaptığı çalışmalar sonucunda 72 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 35'inin tutuklandığını bildirdi.

Atalay, İstanbul başta olmak üzere son günlerde Türkiye genelinde araç kundaklama olaylarının failleri oldukları tespit edilen 72 kişinin yakalandığını söyledi.

Atalay, zanlılardan 35'inin tutuklandığını, diğerlerinin de işlemlerin devam ettiğini bildirdi.

Olayların aydınlatılmasında helikopterler dahil tüm teknik imkanların kullanıldığını belirten Atalay, ''Bunlara sebep olanların hepsi yakalanacak'' dedi.

Bu tür eylemleri gerçekleştirmek isteyenlerin de alınan tedbirler sayesinde bundan sonra fırsat bulamayacaklarını ifade eden Atalay, suçluların, karşılarında 24 saat görev başında olan güvenlik birimlerini bulacağını söyledi.

''Hepimizin amacı, ülkemizde daha güvenli ve huzurlu bir hayat yaşansın, bu hainler de bize zarar veremesinler. Vatandaşlarımız bu konuda endişelenmesinler'' diyen Atalay, kundaklama olaylarının faili olarak yakalanan kişilerin çoğunluğunun terör örgütü bağlantılı olduklarını, birkaç olayın ise şahsi husumet sonucunda gerçekleştirildiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious