Atalay: Muhalefetin seçilme şansı yok

Atalay: Muhalefetin seçilme şansı yok.11928
  • Giriş : 15.03.2009 / 16:23:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Hükümet biziz, büyükşehir biziz, ilçe belediyesi biziz. Ne yapsın muhalefet, seçilme şansı da yok. O sadece mevcut yöneticilerin, seçilmişlerin eksiğini arayacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Keçiören'de partisinin seçim çalışmalarına katılan Atalay, Çaldıran Mahallesi'ndeki AK Parti seçim bürosunun açılışını yaptı.

Ziyaret ettiği yerlerde vatandaşlara seslenen Atalay, Türkiye'nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirterek, yerel seçimlerin ülkenin kaderini belirlemede köşe taşları olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerde 100 binin üzerinde yerel yöneticinin seçileceğini ifade eden Atalay, Ankara'da Büyükşehir Belediyesi için Melih Gökçek'in Keçiören Belediyesi için de Mustafa AK'ın vatandaşların oyuna talip olduğunu belirtti. Ankara'nın uluslararası rekabet gücü olan bir şehir haline geldiğini kaydeden Atalay, Ankara'da uluslararası standartlarda havaalanı ve protokol yolları bulunduğunu, şehre giriş ve çevre yollarının bir düzene kavuştuğunu kaydetti.

Keçiören'in ise Ankara'nın en eski ilçesi olduğunu belirten Atalay, ilk kurulduğunda Keçiören'in sayfiye yeri olduğunu, şimdi ise Ankara'nın nüfus yönünden ikinci büyük ilçesi konumuna geldiğini ifade etti. Ankara'da metro çalışmalarının genişletileceğini kaydeden Atalay, bunun başında Keçiören'in geleceğini vurguladı.

Yeni dönemde yeni projelerinin de olacağını belirten Atalay, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin el ele çalışmasının önemine işaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok arasındaki tartışmaları da değerlendiren Atalay, ''Turgut bey bizim değerli bir kardeşimizdi. Güzel hizmetler yaptı. Ama AK Parti olarak bir de küçük sorunumuz oldu. Keçiören ve Büyükşehir belediye başkanlarının ihtilafları sürekli canımızı sıkan bir husustu'' diye konuştu.

Yüksek seçim Kurulunun geçerli kimlik belgelerinde T.C. Kimlik Numarası bulunmayan vatandaşların oy kullanamamasına ilişkin kararını anımsatan İçişleri Bakan Atalay, nüfus müdürlüklerinin cumartesi, pazar, gerekirse 24 saat açık olacağını söyledi.

Seçimde oy kullanırken geçerli kimlik belgelerinde T.C. Kimlik numarası olmayanların bir an önce kimliklerini değiştirmesi gerektiğini hatırlatan Atalay, vatandaşların herhangi bir nüfus idaresine başvurarak nüfus cüzdanlarını yenileyebileceklerini kaydetti.

-''BARIŞ İÇİNDE YARIŞ OLSUN''

AK Parti'nin seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Atalay, seçimlerin güven ve huzur içerisinde geçmesi için her türlü önlemin alındığını söyledi. Diğer partilerin yönetici ve adaylarının Türkiye'nin istedikleri her yerinde güven içerisinde seçim çalışmalarını yürütebileceklerini belirten Atalay, ''Barış içinde yarış olsun. seçim huzurunu bozdurmayız. Bozmak isteyenlere karşı da dikkatli olmalıyız'' diye konuştu.

''Başkasını eleştirerek, kötüleyerek kampanya yürütmesinler'' diyen Atalay, ''AK Parti olarak pozitif bir kampanya yürüttüklerini'' söyledi. Atalay, şunları kaydetti:

''Biz pozitif bir kampanya yürütüyoruz. Ama muhalefet muhalefetliğini yapar. Biz muhalefet değil, iktidarız. Hükümet biziz, büyükşehir biziz, ilçe belediyesi biziz. Ne yapsın muhalefet, seçilme şansı da yok. O sadece mevcut yöneticilerin, seçilmişlerin eksiğini arayacak. Kimi yalan, kimi iftira, kimi uydurma eleştirilerle kampanya yürütecek.

Muhalefetin yapacağı başka bir şey yok. Biz bunu hoş görüyoruz. Muhalefetin de bir şeyler söylemesi gerekiyor. Bu eleştirilerden de faydalanacak bir şey varsa faydalanmaya çalışıyoruz. Biz seçim ortamında gerginlik olsun istemiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*