Atalay: Paksüt'ün izlenmesi söz konusu değil

Atalay: Paksüt'ün izlenmesi söz konusu değil.11928
  • Giriş : 25.07.2008 / 12:22:00

Atalay, takip edildiği iddialarıyla gündeme gelen Paksüt’le ilgili Atilla Kart’ın soru önergesini yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olaydan sonra konu hakkında Paksüt’ün emniyet yetkililerince detaylı bir şekilde bilgilendirildiğini ifade eden Bakan Atalay, “Osman Paksüt’ün dinlenmesi veya izlenmesi ise hiçbir şekilde söz konusu olmamıştır. Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli soruşturma devam etmektedir” dedi.

Atalay, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’ün izlendiği ve dinlendiği iddialarına ilişkin soru önergesini yanıtladı. İddialara konu olan Emniyet ekibinin yaklaşık 6 ay önce yetkili adli mercilerden alınmış izinle, projeli bir çalışmayla ilgili bilgi kaynaklarıyla görüşme yapmak amacıyla olay yerine gittiğini belirten Atalay, iddialarla ilgili şunları söyledi:

“Ekipteki görevlilerin araçlarını park etmeye çalışırken Anayasa Mahkemesi Başkan vekili Osman Paksüt’ün eşine aracının ne kadar süreyle park yerinde kalacağına ilişkin soru tevcih ettikleri, aracın bulunduğu yerde kalacağının ifade edilmesi üzerine de ekip aracının uygun bir yere park edildiği anlaşılmıştır. Osman Paksüt görevli emniyet ekibine çeşitli sorular sorduktan sonra Ankara Emniyet Müdürünü telefonla aramış, bunun üzerine Emniyet müdürü olay mahalline gelerek gerekli incelemelerde bulunmuş ve kendilerini bilgilendirmiştir. Ayrıca olaydan sonra da konu hakkında Emniyet yetkililerince bizzat Sayın Başkan vekili ile görüşülmek suretiyle detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Osman Paksüt’ün dinlenmesi veya izlenmesi ise hiçbir şekilde söz konusu olmamıştır. Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli soruşturma devam etmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*