Atalay yerel seçimler için konuştu

Atalay yerel seçimler için konuştu.11928
  • Giriş : 06.02.2009 / 21:32:00
  • Güncelleme : 06.02.2009 / 21:32:08

Bölge valileri ile birlikte bir toplantı yapmak için Diyarbakır'a gelen Atalay, yerel seçimler öncesi mesajlar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


29 Mart yerel seçimler öncesi bölge valileri ile birlikte bir toplantı yapmak için Diyarbakır'a gelen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yerel seçimler öncesi önemli mesajlar verdi. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, açıkladıkları adaylarının Diyarbakır'e hayırlı olmasını dileyerek "Yerel yönetim diyince AK Parti bir markadır. AK Parti olarak vatandaşa veremeyeceğimiz hiç bir hesap yoktur. Alnımız ak başımız diktir" dedi.

29 Mart Yerel Seçimler öncesi İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 14 ilin valisi ve il jandarma komutanları ile seçim toplantısı yapmak üzere Diyarbakır'a geldi. Sabah uçağı ile Diyarbakır'a gelen Bakan Atalay'ı Vali Hüseyin Avni Mutlu ve çok sayıda AK Partili karşıladı. Buradan AK Parti il binasına geçen Bakan Atalay'ı AK Partili kadınlar zılgıtlar ile karşıladı. Toplantının amacı ile ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, toplantılarının ana konusunun seçim güvenliği olduğunu ifade ederek, "Amacımız seçimlerin huzur ve güvenli bir şekilde geçmesini sağlamaktır. Hüktümet olarak ve İçişleri Bakanlığı olarak en önemli görevlerimizden biri de budur. Tabi adaylarımız hayırlı olsun. Bir yerel seçim sürecine girdik. Kutbettin beyin adaylığı Diyarbekir'e hayrlı olsun. 2008 yıl içeresinde Diyarbakır'ımızı gerçek bir büyük şehir yaptık. Merkeze 4 tane yeni ilçe kurduk. Şehrimiz çok dağınıktı. Valilik çerçevesinde hizmetler yürütüyordu. Dolayısıyla Diyarbakır'ın her köşesine devlet hizmletlerinin daha iyi gitmesi için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Diyarbakır 2008 yılında adeta gerçek bir büyükşehir haline geldi. seçim çalışmalarının ülkemizde bir şölen havasında geçmesi dileğimdir. Yerel yönetim deyince AK Parti bir markadır. Biz yerel yönetimlerde iddialıyız. Sebebi de biliyorsunuz; Belediyecilikten gelme bir başbakanımız vardır. AK Partili yerel yönetimleri çok başarılıdır. Belediye başkanlarının yetkililerini artırdık. Paralarını da çoğalttık. AK Parti olarak bunu düşündük. Vatandaşlara en yakın hizmeti belediyeler veriyor. Özel idareler veriyor. Dolayısıyla bunların yetkililerini ve kaynağını artırdık. Belediyelerin gelirleri yüzde 45 il özel idarelerinde gelirlerini yüzde 65 artırdık. Bizim merkezi bütçede verdiğimiz kaynağı çok artırdık. Önemli bir noktada da hiç bir belediyede fark gözetmedik. Hangi partiden olursa olsun belediyelere eşit davrandık. Önceki hükümetler döneminde İktidar partisinden olanlara daha çok pay verilirdi. Ama biz o uygulamayı kaldırdık. Biz adelet ve kalkınma partisiyiz. Adaletli olmayı en önemli unsur olarak görüyoruz. İlk büyük mitingimiz Pazar günü Kocaelinde yapacağız. AK Parti olarak vatandaşa veremeyeceğimiz hiç bir hesap yoktur. Alnımız ak başımız diktir. Vatandaşın huzuruna çıkyoruz. " diye konuştu.

TÜRKİYE'DE MOBESSE KAMERALAR SAYESİNDE SUÇ ORANLARINDA AZALMA VAR

AK Parti İl başkanlığından sonra bu yıl içinde hizmete açılması beklenen yeni Emniyet Müdürlüğü binasını ziyaret eden Bakan Atalay ve il valileri yeni kurulan mobese kameralarda incelemeler yaptı. Diyarbakır Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'dan mobese kameralar hakkında bilgi alan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şu anda Türkiye'de suç oranlarında ciddi bir düşüşün olduğunu belirterek, "Türkiye'de şehir merkezlerindeki suçlarda çok tedbirler aldık. Bunu da duyurduk vatandaşa. Sivil unsurlarımız kalabalık yerlerde bulunuyor. Güven timleriz var. Bu uygulama şehir suçlarında ciddi bir düşüş sağlayacaktır. Şehir trafiğine büyük katkı verecek. Onun dışında özellikle esnafımızı rahatsız edene kişilere yönelik azalmalar olacaktır. Önleyici güvenlik açısından en etkili unsur olarak biz bunu gördük."dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*