Atalay'dan Baykal'a sağduyu daveti

Atalay'dan Baykal'a sağduyu daveti.7797
  • Giriş : 22.03.2009 / 20:00:00

Beşir Atalay: "Tehditle hizmetlerimiz engellemeye çalışılıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın asıl amacının, tehdit yoluyla milete hizmeti engellemeye çalışmak olduğunu ileri sürerek, ''Bu nedenle valilerimize ve kamu görevlilerimize akıl almaz bir üslupla yüklenmektedir'' dedi.

Atalay, CHP Genel Başkanı Baykal'ın son zamanlarda bazı valilerle ilgili açıklamalarını AA muhabirine değerlendirdi.

Baykal'ın başta valiler olmak üzere, kamu görevlileri hakkındaki açıklamalarının ''kabul edilemez ve talihsiz ifadeler'' olduğunu belirten Atalay, Baykal'ın sürekli olarak valiler ile tüm kamu görevlilerini tehdit ettiğini öne sürerek, ''AKP ile gelen APS ile gider'' şeklinde ''yakışıksız ve vahim ifadeler kullandığını'' söyledi.

Valilerin Türkiye'nin her köşesinde millete hizmet etmek, vatandaşlara karşı devletin şefkat yüzünü göstermek ve onların sorunlarına çözüm bulmak için gecesini gündüzüne katarak canla başla çalışan kamu görevlileri olduğunu anlatan Atalay, şunları kaydetti:

''Valiler, yaptıkları hizmetleri bir siyasi parti adına değil, devlet adına yapmaktadır. Valilerimiz, esasen bulundukları ilde devleti, hükümeti ve ayrı ayrı her bakanı temsil etmektedir. Valiler, devlet hizmetlerini halka ulaştıran, Bakanlar Kurulu kararı ve sayın Cumhurbaşkanı'nın onayı ile atanan kamu görevlileridir. Esasen valiler gibi bütün kamu görevlilerimiz, devletinin emrinde, milletinin hizmetinde görevlerini sürdürmektedir.

Sayın Baykal'ın kamu görevlilerine yönelik yakışıksız ve haksız isnatlarının altında yatan gerçek neden şudur aziz milletimiz bugüne kadar Sayın Baykal'a tek başına iktidar olma izni vermemiştir. Tüm kamu görevlilerimiz de aziz milletimize canla başla hizmet etmektedir. Baykal'ın asıl amacı, tehdit yoluyla milletimize olan hizmeti engellemeye çalışmaktır. Bu nedenle valilerimize ve kamu görevlilerimize akıl almaz bir üslupla yüklenmektedir.

Siyasi başarısızlıklarını gözlerden kaçırmak için kamu görevlilerini suçlamayı alışkanlık haline getiren Sayın Baykal, bir süre önce de hizmetleriyle başarılarıyla milletimizin takdirini kazanmış olan emniyet teşkilatımız hakkında da benzer talihsiz, yakışıksız açıklamalarda bulunmuştu. Şimdi de ülkesine, milletine hizmet etmekten başka bir düşüncesi olmayan, ülkemizin her köşesinde şerefle görev yapan, valilerimizi hedef alarak devlet terbiyesine sığmayan, mülki idare teşkilatımızın tümünü derinden yaralayan, yakışıksız sözler sarf etmektedir.''

Kamu görevlilerinin bu milletin içinden çıktığını ve yıllar süren büyük bir emek, gayret ve başarı sonucu belirli bir statüye ulaştığını ifade eden Atalay, ''Bu ülkenin zenginliği olan bürokratlarımızı, hedef tahtası gibi değerlendirerek onlara talihsiz, yakışıksız ve asgari nezaket kurallarından uzak ifadeler kullanmak, ithamlarda bulunmak hiç kimsenin, bu arada sayın Baykal'ın da hakkı ve haddi değildir'' diye konuştu.

-''TÜRKİYE HUKUK DEVLETİDİR''

Vali ve bürokratların ''Halka hizmet hakka hizmettir'' anlayışıyla büyük bir gayret ve fedakarlıkla hizmet ettiğini belirten Atalay, şöyle devam etti:

''Valilerimize ve tüm bürokratlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Türkiye hukuk devletidir. Kamu görevlileri arasında yanlış uygulama içerisinde olan varsa, yanlış yapan olursa tabii ki gereği yapılır. Ancak bütün kamu görevlilerini rencide edecek bir üslupla eleştirilerde bulunulması doğru değildir.

Öyle zannediyorum ki, Sayın Baykal, siyasi hayatının önemli bir noktasına geldi. Başarısızlığı 29 Mart seçimlerinde bir kez daha milletimizce tescil edilecek. Milletimiz, bu zihniyete hak ettiği dersi bir kez daha vermiş olacaktır. Sayın Genel Başkan'ın telaşı bundan kaynaklanmaktadır.

Sayın Genel Başkanı, konuşmalarında, değerlendirmelerinde, daha insaflı, daha objektif ve sağduyulu olmaya davet ediyorum''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*