Atalay'dan Özel Tim açıklaması

Atalay'dan Özel Tim açıklaması.16316
  • Giriş : 10.10.2008 / 15:20:00

AK Parti MKYK, Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı. Bakan Atalay, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine özel harekat timleri gönderileceğini doğruladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Diyarbakır'da gerçekleşen saldırı olayıyla ilgili bir soru üzerine ''Şu anda 3 kişi olayla ilgili gözaltında. Kendi beyanları da var. Bir kişi üzerinde çalışma sürüyor'' diye konuştu.

Bakan Atalay, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine gönderilen takviye özel tim mensuplarına ilişkin soruya da ''Biz özel harekatta eğitim veriyoruz. Bu sene beş yüz küsur özel hareket için yeni mezunlardan eleman almıştık. Onların eğitimi sürüyordu. Onlar şu anda eğitimlerini bitirdiler. Görev yerlerine, değişik yerlere gidecekler'' yanıtını verdi.

Atalay, ''Özel timin görev alanları nasıl olacak, askerle birlikte mi görev yapacaklar?'' sorusu üzerine, ''Zaten özel harekat elemanlarımız Türkiye'nin değişik yerlerinde görev yapıyorlar. Yeni bir şey değil yani. Şu anda biraz daha sayıyı arttırıyoruz ve takviye ediyoruz'' diye konuştu.

''Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu sizce istifa etmeli mi?'' sorusuna da Atalay, ''O konuda benim söyleyecek bir şeyim yok'' karşılığını verdi.

Genel Başkan Danışmanı, Amasya Milletvekili Akif Gülle de Orgeneral Babaoğlu ile ilgili soruya, ''Bizim için en önemli konunun 'Ne yapmalı?' olması icap eder. 'Ne yapmalı' dendiğinde de şu anda şehit kanları akıyor. Akan şehit kanlarımızla alakalı ne yapmalı? Konuşmamız gereken konu da bu, üzerinde durmamız gereken konu da bu, yorum yapmamız gereken konu da bu. Bu günler için başka bir konunun olması uygun bulmuyorum'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*