Atama başvuruları 7 Ağustos'ta

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Öğretmen atamaları için başvurular 7 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanlığı Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması yapacak. Başvurular 7-18 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Adayların, http://personel.MEB.gov.tr internet adresinde yer alan elektronik başvuru formunu doldurmaları gerekecek.

Başvuru 2 aşamalı olacak. Önce, http://personel.MEB.gov.tr internet adresinden, fotoğraflı Elektronik Başvuru Formu doldurulacak. Doldurulan form, belirlenen il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulacak başvuru onay bürolarında resmi hale getirilecek. Onay bürolarına giderken, istenen belgelerin de götürülmesi gerekecek.

Başvurularda, lisans düzeyinde mezun olan ya da lisans düzeyindeki öğrenimlerinin son sınıfında mezun olabilecek durumda iken girmiş oldukları KPSSP 10 puanı esas alınacak. Yani 3. sınıfta iken lisans düzeyinde sınava giren adayların puanları değerlendirmeye alınmayacak.

2006-1 atama döneminde öğretmenlik için başvurmuş olup KPSS puanı ya da hizmet süresi yetersizliği nedeniyle atanamamış olanların başvurularının geçerlilik süresi 9 Ağustos 2006 tarihinde sona erecek. Bu adaylardan isteyenler gerekli koşulları taşımaları halinde yeniden başvurabilecek.

Öğretmenliğe daha önce ilk defa veya açıktan atama yoluyla atandığı halde görevine başlamamış olanlar da, atandığı tarihten başvuruların son günü itibariyle en az bir yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak koşulu aranacak.

İlk defa öğretmenliğe atamalarda; 2004, 2005 ve 2006 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından birine girmiş ve KPSSP 10 puan türünden atanmak istediği alan için belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olmak gerekecek. Hangi puan yüksek ise o puan kullanılacak. Örneğin 2004 KPSS10 puanı 89, ama 2006 KPSS10 puanı 76 olan bir aday, 2004 KPSS10 puanını yani 89 puanını kullanacak.

KPSS puanı ile yapılacak atamalarda, özür durumu dikkate alınmayacak. İngilizce Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliğine, Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği programını tamamlayanlar başvurabilecek.

Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, öğretmenlik için gerekli şartları taşımaları kaydıyla ilk atama kapsamında öğretmenlik için başvuruda bulunabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious