Ataman galibiyet yolunu açıkladı!

Ataman galibiyet yolunu açıkladı!.12852
  • Giriş : 02.12.2008 / 15:37:00

EuroLeague D Grubu'nda Partizan Igokea'ya konuk olacak Efes Pilsen'de, antrenör Ergin Ataman, az top kaybetmelerinin ve savunma ribauntlarında etkili olmalarının önemli olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Son 3 maçında Panionios, CSKA Moskova ve Real Madrid'e yenilerek gruptaki geleceğini sıkıntıya sokan Efes Pilsen'de, Portizan Igokea mücadelesinin kazanılması büyük önem taşıyor.

Partizan Igokea-Efes Pilsen karşılaşması, Çarşamba günü Pionir Spor Salonu'nda (TSİ) 21.45'de başlayacak.

-ATAMAN: ''AZ TOP KAYBI VE SAVUNMA RİBAUNTLARI ÖNEMLİ''-

Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, Partizan Igokea karşısında az top kaybetmelerinin ve savunma ribauntlarında etkili olmalarının önemli olduğunu söyledi.

Ataman, yaptığı açıklamada, Partizan Igokea'nın kendi sahasında çok agresif ve tempolu bir oyun sergilediğini kaydederek, şunları söyledi:
''Bizim öncelikle top kayıplarını en aza indirmemiz gerekiyor. Hücumda acele etmeden, sabırla topu çevirip, ondan sonra kullanmamız lazım. Bu bizim için önemli bir durum. Diğer bir faktör ise rakibimizin Avrupa Ligi'nde hücum ribauntları ortalamasında birinci sırada olması. Bunun için önlem almamız lazım. Ribauntlara çok iyi konsantre olmalıyız. Az top kaybedip, hücum ribauntlarında etkili olursak, maçı kazanırız.''

Ataman, Efes Pilsen'in Portiza Igokea'ya göre daha tecrübeli bir takım olduğunu ve yarın kazanmaları halinde gruptan çıkma açısından büyük bir şans elde edeceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*