Ata'nın sevdiği şarkılara senfonik yorum

Ata'nın sevdiği şarkılara senfonik yorum.9297
  • Giriş : 13.11.2008 / 16:03:00

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 70. yıldönümü dolayısıyla hazırladığı “Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar Konseri” yarın AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezon açılışını Karaalioğlu Parkı'nda Carmina Burana konseri ile yapan ve bu alana 2000 kişiyi toplayan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'ndan önemli bir konser daha “Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar Konseri”. Yarın AKM Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilecek konseri Orhan Şallıel yönetecek.

Konserde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na Muratpaşa Belediyesi Akdeniz Oda Korosu ve klarneti ile Mansur Köfeci eşlik edecek. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'ndan Ümit Tekinay'ın solist olarak sahneye çıkacağı konserde Sarı Zeybek, Havada Bulut Yok, Şahane Gözler Şahane, Bülbülüm Altın Kafeste, Vardar Ovası gibi Ata'nın sevdiği türküler senfonik formda seslendirilecek. Yarın akşam saat 20.00'de AKM Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilecek olan konserin biletleri AKM gişelerinden ve Biletix'den alınabilecektir.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na açılış konserinde olduğu gibi bu konserde de Antalya Kent Müzesi Projesi destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*