Ataşehir'de PTT Şubesi soyuldu

Ataşehir'de PTT Şubesi soyuldu.6226
  • Giriş : 25.02.2009 / 14:06:00

Şubede görevli memurları silahla tehdit ederek tuvalete kilitleyen soygunculardan birisi görevli bayan memura "Çocuklarım aç bu parayı alıyorum" diyerek 1500 TL ile kayıplara karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saat 12.30 sıralarında Alanaldı caddesi üzerindeki PTT Şubesine gelen silahlı iki soyguncu içeri girip havale yaptıracağız diyerek beklemeye başladı.Yaklaşık 15 dakika şubede oturan zanlılar öğle tatiline girileceği sırada harekete geçti.

Bankada görevli memurları silahla tehdit edip tuvalete kilitleyen zanlılara görevli bayan memur beklenmedik bir şekilde, "gel öldür beni paraları da al" diye tepki verince soyguncu görevli memura, "Çocuklarım aç, borcum var bu parayı alacağım" diyerek karşılık verdi.

Soyguncular kasadaki yaklaşık 1500 TL'yı alarak dışarıda plakası alınamayan bir araçla olay yerinde uzaklaştı. Soygunun ardından görevli memurların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri PTT Şubesinde inceleme yaptı.

Şoka giren bayan memur olayı polise detaylı bir şekilde anlattı. Bu sırada şubenin yan tarafında esnaflık yapan bir görgü tanığı ise "bayan ağlayarak yanıma geldi, önce soyguncular oturmuş onbeş dakika kadar. Havale gelecek demişler.

Daha sonra görevli memurları tuvalete sokmuşlar iki memuru silahla tehdit etmişler. Bayanda kızmış gel öldür beni paraları al, deyince soyguncuda çocuklarım aç borcum var bu parayı alacağım demiş" diye olayı anlattı.

Polis ekipleri soygunun ardından uzaklaşan iki zanlıyı yakalamak için geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*