Atatürk, Vakfıkebir'de anıldı

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 68. yıl dönümünde Trabzon'un Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Tonya, Beşikdüzü ve Şalpazarı ilçelerinde tören ve etkinliklerle anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan program, Belediye Kültür Sitesi'nde devam etti. Programa Kaymakam Fikret Zaman, Garnizon Komutan Binbaşı Hasan Varan, Belediye Başkan Vekili Kemal Sağlam, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda günün anlamını içeren konuşma, Atatürk'ün hayatı ve devrimleri, milli birlik, oratoryo ve Atatürk'le ilgili şiirler okundu. Programda, Atatürk Özleyişleriyle adlı şiirini okumak için bekleyen Cumhuriyet İlköğretim Okulu 6/B sınıfı öğrencilerinden Feray Öztürk'e şiiri okutulmadı. Bu duruma üzülerek gözyaşlarını tutamayan Öztürk, "Büyük önderimizle ilgili bir haftadan beri şiir çalışması yapıyordum. Arkadaşlarım gibi şiirimi okuyabilirdim ve en son ben kalmıştım. Onurum çok kırıldı. Ben şiirimi okumak istiyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious