Atatürk Havaalanı'nda antika operasyonu

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Atatürk Havalimanı'nda iki ayrı operasyonda, antika eşyalar ile 900 adet long play ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, ABD bağlantılı Amsterdam-İstanbul seferini yapan Hollanda Kraliyet Havayolları (KLM) uçağı ile Atatürk Havalimanı'na gelen T.A (36) isimli yolcu, Dış Hatlar Geliş Salonu'ndan çıkarken, şüphe üzerine durduruldu.

Bu yolcunun bagajlarında X-Ray cihazında yapılan kontrolün ardından, çantalarda elle arama yapıldı. Arama sonucu bagajlarda paha biçilmez değerde çok sayıda antika eşya bulunduğu tespit edildi.

Piyasada 5-45 Dolar arasında satılan Frank Sinatra, Nat King Cole, Elvis Presley, Qeenn ve Beatles'ın de aralarında bulunduğu ünlü sanatçılara ait 900 adet long play ile üzerinde 1890 Edison kabartması bulunan 2 gramofon, gramofondan daha eski dönemde müzik dinlemek için kullanılan 2 adet ponograf ve 6 adet ponograf plağı ile mumu, altı adet hassas terazi, bir pusula, 18. yüzyıldan kalma bir adet antika teneke kutu, iki adet gümüş tepsi ve 11 adet cam eşyaya el kondu.

Bu arada Katar Hava Yolları'na ait uçakla Doha'dan İstanbul'a gelen M.A (45) adlı yolcu da hava limanında beraberinde getirdiği 900 adet Çin malı sahte güneş gözlüğüyle yakalandı.

Şüphelilerin ifadeleri alındıktan sonra adliyeye götürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious