Atatürk Havalimanı'nda küflü gıda baskını

  • Giriş : 08.05.2008 / 13:45:00

Atatürk Havalimanı'nda faaliyet gösteren bir fast food restoranında, küflü sandviç satıldığı gerekçesiyle sağlık ekiplerince denetleme yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İki adet sandviçin içinde küf olduğunu gören Tolga Dündar'ın, sorumlular hakkında şikayeti üzerine harekete geçen denetleme görevlileri incelemek üzere restorandan numuneler aldı.

Alınan bilgiye göre bir inşaat şirketinde bilgi işlem görevlisi olarak çalışan Tolga Dündar, Rusya'ya göndereceği bir misafiri ile sabah Atatürk Havalimanı'na geldi. İkili, sabah kahvaltısı için dış hatlar terminalindeki restoranda, her biri 6,5 YTL olan kahve ile sandviçten oluşan iki kahvaltı menüsü sipariş etti. Yaklaşık 13 dakika sonra siparişleri gelen Dündar, gördükleri karşısında şaşkına döndü. Yumurta, salam, peynir ve domatesli ürünün her ikisinde de küf olduğunu gören Dündar, durumu restoran yetkilileri ile sağlık ekiplerine bildirdi. Daha sonra restorana gelen Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Sağlık Denetleme Baştabipliği ekipleri baskın denetim yaptı. Ekipler, bozuk ürünlerle ilgili numune alıp tutanak hazırladı.

Yaşadıklarını anlatan Tolga Dündar, "Sipariş geldikten sonra ürünün bir kısmını yedim. Küf tadını almamıza rağmen böyle bir şey olabileceğine inanmadık. Ama gördükten sonra yetkililere ilettik. Restoran görevlileri, şikayetimden sonra bana gerekli önlemi alacaklarını söylediler. 15 gün önce böbrek ameliyatı olmuştum. Zehirlenme şüphesi üzerine doktorla görüştüm'' dedi.

Baştabip Ahmet Yener Kavak, ürünlerle numune aldıklarını bakteri ve kimyasal inceleme için Hıfzsıhha Merkezi'ne incelemeye göndereceklerini söyledi. Kavak, havalimanında denetimleri çok sıkı yapıldığına işaret ederek, ''Küflü çıkan ürünün raf ömrü 3 gün ve süre yarın doluyor. Olmaması gereken bir şey. Sebeplerini araştıracağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious