Atatürk Lisesi'nin 'Türkü Gecesi ' beğeni aldı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Her yıl eğitim sezonunun bitimine az bir zaman kala okulların yıl sonu programları damgasını vuruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bitlis Tatvan Atatürk Lisesi'nin türkü gecesinde öğrencilerin performansı beğeni topladı. Okulun edebiyat öğretmenleri öncülüğünde 7 ay önce başlayan çalışmalar hafta sonu kültür merkezinde türkü severlerin beğenisine sunuldu.

Benzeri programlar okulların tatil edilişine kadar devam edecek. Bu tür gecelerde öğrenciler gizli kalmış yeteneklerini ve hünerlerini sergileme imkanı buluyor. Öğretmenler bölgede türkü, şiir ve tiyatro tanıtmı açısında bu tür geceleri öncü olarak görüyor. Mart ayında Çanakkale Zaferi kutlaması yıl dönümlerinde Tatvan YİBO öğrencilerinin zaferi canlandıran tiyatro oyunu herkes tarafından beğeni toplamış, bir çok insan gözyaşlarını tutamamıştı.

Atatürk Lisesi'nin Türkü Gecesi'nde Anadolu'nun değişik yerlerinde yetişen ozan ve şairlerin şiirlerini türkü olarak yorumlayan öğrenciler salonu dolduran dinleyicilerden beğeni topladı.

Bir çok öğrenci sahneye ilk kez çıkmanın vermiş olduğu heyecanla rahat olmaması ise gözlerden kaçmadı. Okulun edebiyat öğretmenlerinden Ercüment İşleyen ve Fatma Camcı'nın başarılı sunumları ile başlayan gece öğrencilerin türkü dinletileri ile devam etti.

Program sonunda Tatvan Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mahfuz Bayar, Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdulcabbar Bulduk ve Nusret Orakçı öğretmen ve öğrencileri tek tek tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious