Atatürk silüetli şelale yapıldı

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Kepez Belediyesi'nce yaptırılan Atatürk silüetli şelalenin de yer aldığı, Kent Ormanı mesire alanı büyük oranda tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehir merkezine hakim bir yere yapılan mesire yerinin halkın kullanımına açıldığını belirten Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Antalya'nın girişi olan Kepezüstü mevkiini güzelleştirdiklerini söyledi.
Turizm kenti Antalya'yı daha estetik ve düzenli hale getirmek için yapılan çalışmalar sürüyor. Bu çerçevede Antalya'nın kuş bakışı ve yüksek bir mevkiden göründüğü Kepezüstü mevkiine yapılan şelaleden su akmaya başladı. Bundan sonra turizm kenti Antalya'ya karayolu ile Burdur ve Korkuteli istikametinden gelenler, görkemli bir şelale ile karşılaşacak. Akşamları yapılan ışıklandırma ile ışıl ışıl olan şelalenin görüntüsü, görenleri oldukça etkiliyor. Şelalede, Atatürk silüeti ile "Şüphesiz ki Antalya, dünyanın en güzel yeridir." sözü ve "Antalya'mıza hoş geldiniz. Erdal Öner Kepez Belediye Başkanı." yazıları yer alıyor. Şelalenin seyir teraslarının bulunduğu alana da dev bir Türk bayrağı asılacak.

Antalya'nın turizm kenti olması sebebiyle imajının önemli olduğunu ifade eden Başkan Öner, "Kepezüstü'nde kentin girişine yaptığımız şelale, turizme bir hizmettir. Artık, turistler Antalya'ya, Atatürk siluetli şelaleyi seyrederek girecektir." dedi.

Bu arada Kent Ormanı mesire alanına da, Antalyalılar büyük ilgi gösteriyor. Özellikle hafta sonları, Kent Ormanı mesire alanına yüzlerce Antalyalı geliyor. Vatandaşlar, kent merkezi manzarası eşliğinde piknik yapmanın tadını çıkarıyor. Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, bir dönem mezbelelik olan bu alanı Antalya halkına kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi. Öner, "Kepez'in alt yapı sorunlarını çözerken, insanların sosyal aktivitelerini yapabilecekleri, aileleriyle iyi bir vakit geçirecekleri alanlar da oluşturuyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne yaptığımız parklarla, Kepez bölgesi Antalya'nın yeşili en fazla yeri oldu. Bundan sonra da dev park projelerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz." diye konuştu.

10 bin hektarlık alan üzerine kurulu Kent Ormanı mesire alanında; seyir terasları, kafeterya, kır kahvesi, Yörük çadırları, yürüyüş ve gezinti yolları, bisiklet yolu, ressamlar tepesi, at çiftliği, amfi tiyatro, el sanatları satış yeri bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious