Atatürkçü Düşünce Derneği bu mitinge katılamadı!

Atatürkçü Düşünce Derneği bu mitinge katılamadı!.9297
  • Giriş : 17.06.2007 / 11:39:00
  • Güncelleme : 17.06.2007 / 12:21:50

Niğde’de Atatürkçü Düşünce Derneğinin katılımının kabul edilmediği bir miting düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İmam Hatip Meydanında düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı ve törene katılan herkes “teröre hayır” dedi.

 

Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği ile Şehit Aileleri Derneği Niğde Şubesi’nin organize ettiği ‘Teröre Lanet’ mitinginde terör örgütü PKK protesto edildi. Hükümet aleyhine tek bir tepki sloganı atılmayan mitinge ADD’nin katılım teklifi ise geri çevrildi.

 

"Cumhuriyet Miting"lerinde provokatif görüntülerin oluşması dernek yöneticilerine "ADD'yi mitinge dahil etmeme" kararı aldırmasına neden olduğu tahmin ediliyor.

 

Mitingde söz alan eğitimci yazar Gazi Karabulut konuşmasında terör örgütü PKK’ya kin kustu.


“Yüreği pis, elleri kir, yüzleri kara insan kılıklı bir takım mahlûklar kendilerini destekleyen şer odaklarıyla birlikte namusumuz bildiğimiz vatanımızı kana buluyor ve bu kan her geçen gün oluk oluk akmaya devam ediyor” diyen Karabulut konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Yüce Türk milleti bu yanık yürekli evlatları, Niğdeliler artık bu akan kana bir ‘dur’ demek lazım. Çünkü biz biliyoruz ki tarih boyunca olduğu gibi milletimizin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Etle tırnağın birbirinden ayrılması mümkün mü? 1071’den beri kız alıp, verdiğimiz aynı Allah’a, aynı Peygambere inandığımız, beraber ağlayıp, güldüğümüz insanların birbirinden ayrılması mümkün mü? Bugün kardeşi kardeşten ayırmak isteyenler var. Onlara bu meydandan cevap verelim istiyoruz. Kahrolsun bölücüler, kahrolsun PKK demek istiyoruz.”

1991’de Mardin Ömerli İlçesi’nde şehit düşen Doğan Demir’in kardeşi Ömer Demir, şehidin son mektubunu okurken annesi Zöhre Demir ve diğer şehit yakınları gözyaşlarını tutamadı. Konuşmaların ardından şehitler için dua okundu. Daha sonra PKK aleyhine atılan sloganlarla yürüyüşe geçen grup, Niğde Şehitliği’ne gidip, şehitler için dualar ettikten sonra dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious