Atatürk'e çirkin saldırı!

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Terörist başı Abdullah Öcalan'ın avukatları ile görüşmesini yayınlayan www.rizgari.com sitesinde, Atatürk'e yönelik çirkin bir saldırı da bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu fotomontajın yanına ise "Bu günlerde bir Mustafa Kemal'in cesurca ortaya çıkmasına ihtiyaç vardır. Abdullah Öcalan" yazıldı.

Kuzey Irak merkezli yayın yapan site, Terörist başının geçen hafta Çarşamba günü avukatları ile yaptığı görüşmenin dökümlerini açıkladı. Rizgari'nin haberinde, "Ulus-devlet milliyetçiliğini Barzani'nin yürüttüğünü ve Güney Kürdistan'ın, adım adım ulus-devlet olma yolunda ilerlediğini kaydeden Öcalan, KDP eliyle İran, Suriye ve Türkiye'den partileşmeye gitme çalışmaları olduğunu söyledi. Oluşturulacak bu devlette de zenginlikleri şimdi elinde bulunduran ailelerin daha da zenginleşeceklerini ve halk üzerindeki sömürünün devam edeceğini kaydeden Öcalan, "Bu söylediklerimi önemsiyorum. Türkiye'de de ulus-devletin üst aşamasına gelinmiş olup, ulus-devlet de ısrar bu aşamadan sonra faşizmi getirecektir" ifadelerine yer verildi.

Öcalan'ın, Irak Federal Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'ye yönelik eleştirilerinin yer aldığı açıklamalarına yer veren sitede Atatürk'e yönelik çirkin bir saldırıda bulunuldu. Atatürk'ün Türk Bayrağı'nın önünde yer alan bir fotoğrafına fotomontaj yapılarak terörist başının yüzü yerleştirildi. Öcalan'ın 'Atatürk' gibi resmedildiği bu foto montajlı fotoğrafın yanına da Öcalan'a atfen, "Bu günlerde bir Mustafa Kemal'in cesurca ortaya çıkmasına ihtiyaç vardır…Abdullah Öcalan" ifadeleri yazıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious