Atatürk'ü anlatmak için yarışacaklar

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Denizli'de ilk ve ortaöğretim öğrencileri Atatürk'ü yarışmayla anlatacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizli Ticaret Odası (DTO) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Atatürk'ün doğumunun 125. yılı dolayısıyla onun daha iyi tanıtılması için ilköğretim öğrencileri arasında resim, ortaöğretim öğrencileri arasında ise şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlendi.

DTO Başkanı Mehmet Yüksel ve İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici, konuyla ilgili basın toplantısında DTO'nun 80. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını, bu çerçevede doğumunun 125. yılında Atatürk'ü de farklı etkinliklerle anacaklarını söyledi. Yarışmanın sıradan görülmemesini söyleyen Yüksel, ''Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü fikirleriyle yaşatarak geleceğe aktarmak istiyoruz. Bunu da geleceğin güvencesi çocuklar ve gençlerle yapacağımıza inanıyoruz.'' diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Ekici de yarışmayı il genelindeki 165 bin öğrenciye duyurduklarını, öğrencilerin yapacakları çalışmayla cumhuriyetin nasıl kurulduğunu öğrenip Atatürk'ü daha iyi tanıma imkânı bulacaklarını ifade etti.

Yarışmaya ilköğretim öğrencileri resim, ortaöğretim öğrencileri şiir ve kompozisyon, üniversite öğrencileri ''Atatürk Dönemindeki İktisat Politikaları'' konulu araştırma çalışmalarıyla katılabilecek. Sonuçları 19 Ekim'de açıklanacak yarışmanın ödülleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinde verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious