Atatürk'ü anma kosusuna terlik ve çoraplarla katildi

  • Giriş : 10.11.2005 / 00:00:00

ANKARA - Nusaybin Gazi Ilkögretim Okulu ögrencileri, Gençlik ve Spor Genel Müdürlügü tarafindan Ankara'da organize edilen Atatürk'ü Anma Kosusu'na terlikler ve çoraplarla katildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yarista, rakiplerinin spor ayakkabilarina karsin terlikleri ile mücadele veren Nusaybinli atletlerden Bahar Toran 2.'ligi ve Gülcan Çetin 4.'lügü elde etmeyi basardi. Yaris sonunda fenalasan bazi küçük katilimcilar, beden egitimi ögretmenleri tarafindan kendilerine getirilmeye çalisildi.

Nusaybin Gazi ilkögretim Okulu Beden Egitimi Ögretmeni Gökhan Demir, ögrencilerinin yarista kendi istekleri ile terlik ve çoraplarla kosmak istediklerini ifade ederek, "Izin vermeseydik psikolojileri bozulacakti" diye konustu. Gazetecilerin sorusu üzerine terlikle kosmanin sagliksiz oldugunu kabul eden Demir, ögrencilerin bu sekilde yarisa katilmalari durumunda kendilerine dereceye girme sözü verdiklerini ifade etti.

Yarismayi 4. olarak bitiren Çetin'in agriyan ayaklarini elleriyle tuttugu ve ovusturdugu gözlenirken, Çetin, yarismaya kendi istegi ile terlik ve çorapla katildigini ve bunun sagliksiz oldugunu düsünmedigini ifade etti.

Yaris sirasinda ögrencilerin ayaklarindan çikararak kenara biraktiklari spor ayakkabilar ise dikkat çekti. 8 kategeride gerçeklestirilen yarismalara 144 takim ve 785 sporcu katildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious