Atatürk'ü en çok sevdiği şarkılarla andılar

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Denizli Belediyesi, Atatürk'ün ölümünün 68. yılında, Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirildiği anma konseri düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli Belediyesi Sanat Merkezi'ndeki anma konserini, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli Vali Yardımcısı Kemal Özgün ve başkan Yardımcısı Osman Zolan ile çok sayıda Denizlili katıldı. Denizli Belediye Başkanı Zeybekci konser öncesi yaptığı açıklamada, Türk milletinin tarihinde sıkıntıya düştüğü dönemler olduğunu, Ulu Önder Atatürk'ün de böyle bir dönemde çıkarak ülkeyi sıkıntıdan kurtardığını söyledi. Türk Milleti'nin ortak değeri olan Atatürk'ü kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu ifade eden başkan Zeybekci, Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle andıklarını sözlerine ekledi.

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Denizli Belediyesi Türk Sanat Müziği Solosu sahne aldı. Belediye konservatuvarı sanatçıları Filiz Erkan, Berrin Çetin, Gökhan Yapar birbirinden güzel Atatürk'ün en çok sevdiği şarkıları seslendirerek izleyenleri duygulandırdı. Denizli Belediyesi Meclis Üyesi Fevzi Özdemir ise Atatürk'ün en beğendiği 'Bülbülüm Altın Kafeste' şarkısını söyledi. Özdemir'e tüm davetliler eşlik etti.

Konserin ikinci bölümünde ise solist Erol Çifçi sahne aldı. Çiftçi, Atatürk'ün sanata ve sanatçıya verdiği değeri örneklerle izleyenlere aktardı. Çifçi'nin 'Atatürk'ün her duyduğunda hüzünlendiğini' belirttiği 'Havada Bulut Yok, Bu Ne Dumandır' türküsünü seslendirmesi dinleyenleri duygulandırdığı görüldü. Konser yaklaşık 2 saat sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious