Atatürk'ün anısına çaldılar

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Senfoni Orkestrası ve çok sesli koronun bir araya gelmesinden oluşan 240 kişilik dev kadro, Eskişehir'de bir konser verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Atatürk'ün doğumunun 125. yılı etkinlikleri kapsamında üç ayrı grubun bir araya gelmesiyle oluşan 240 kişilik dev kadronun konserinin ilk bölümünde ağırlıklı olarak Kurtuluş ve Cumhuriyet filmlerinin Muammer Sun tarafından bestelenen müzikleri yer aldı.

Katılımın büyük olduğu konserde, orkestranın çaldığı harmandalı ise büyük alkış aldı. Orkestranın 11 Aralık tarihinde İstanbul Türker İnanoğlu Gösteri Merkezi'nde, 14 Aralık tarihinde ise Ankara Milli Eğitim Şura Salonu'nda toplam 4 konser vermesi bekleniyor.

Bando, senfoni orkestrası ve koronun bir araya gelmesiyle oluşan kadronun, gerek oturma düzeni, gerekse armoni mızıkası ve klasik orkestra yapısı bakımından bir ilk olduğu belirtildi.

Orkestranın özverili bir çalışmanın sonucunda hazırlandığını söyleyen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, bu tablonun Atatürk'e karşı bir saygı duruşu olduğunu dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious