Atatürk'ün ölümünün 68. yıldönümü

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 68. yıldönümünde saat dokuzu beş geçe İstanbul'da anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atatürk'ün hayata gözlerini kapadığı 09.05'te vapurlar siren çaldı, sürücüler de klakson çalarak eşlik etti. Vatandaşlar da saygı duruşuna geçti. Bayrakların da yarıya indirildiği 10 Kasım sabahında, İstanbul Ata'yı saygıyla andı.
Ölümünün 68. yıldönümünde büyük Önder Atatürk, anılıyor. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu 09.05'te İstanbul, çeşitli etkinliklere sahne oldu. İstanbul Boğazı'nda seyreden şehir hatları vapurları ve diğer deniz araçları sirenlerini çaldı. Aynı dakikalarda İstanbul trafiğinde seyreden araçlar da klakson çalarak saygılarını gösterdi. Vatandaşlar ise sirenlerin çalmasıyla birlikte esas duruşa geçerek saygı duruşunda bulundu. İstanbul'da bir çok kamu binasında ve diğer kurum binalarında ise bayraklar yarıya indirildi.

Öte yandan Boğaziçi Köprüsü'nde de sirenlerin çalmasıyla birlikte her iki yönde seyreden sürücüler, araçlarından inerek kornalarını çalmaya başladı. 1 dakika devam eden anma sırasında sürücüler, araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious