Ata'ya küstahlık bitmek bilmiyor

Ata'ya küstahlık bitmek bilmiyor.5732
  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

İnternette video paylaşım sitesi YouTube’a, Atatürk’e yine 1 dakika 25 saniyelik hakaret içeren video eklendi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yunan fanatiklerin internetteki paylaşım sitesi YouTube’a gönderdiği Ata’ya hakaret içeren videolarda küstahlık tüm hızıyla sürüyor. 11 Mart’ta ’had3s33’ koduyla yüklendikten kısa bir süre sonra site yöneticileri tarafından yayından kaldırılan, Atatürk’e hakaret eden videoyu, bu kez sadece siteye üye olanlar izleyebiliyor. 1 dakika 25 saniyelik videoda, Mustafa Kemal Atatürk’e animasyon yöntemleri kullanılarak çirkin yakıştırmalar yapılıyor. Binlerce kez ziyaret edilen, Türkler tarafından bine yakın küfür dolu yorum alan rezil görüntüler, sanal alemdeki Türk-Yunan savaşının da sürmesine neden oluyor.

Türk hackerlar 33’üncü sırada

Atatürk’e hakaret içeren ilk video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine 6 Mart’ta harekete geçen ve kendilerine ‘1923 Türk Grup’ adını veren Türk hacker grubu, aradan geçen 15 gün içinde yaklaşık 5 bin saldırıda bulundu. Dünya üzerindeki en çok saldırıda bulunan hackerları listeleyen internet sitesinde Türkiye 33’üncü sıraya yükseldi. Sitedeki listeye göre, grup, 2 bin civarında kişisel internet adresi, 3 bin kadar da web sayfasına saldırdı.

Hedef turizm siteleri

Yunan turizm firmaları da ’Mevzu-u Bahis Vatan ise Gerisi Teferruattır’ sloganını kullanan ’1923 Türk Grup’un saldırısına uğradı. Saldırıya uğrayanların arasında www.travelhost.gr, www.hotelpalatino.gr, www.kokkalahotel.gr, www.plazahotel.gr ile www.travelsoft.gr gibi onlarca otel ve seyahat acentesinin internet adresleri de yer aldı.

YUNAN TURİZMCİLER ZORDA
Hack’lenmiş Yunan turizm sitelerine girildiğinde, ekrana Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetli fotoğrafıyla, elindeki silahın hedefinde Yunanistan bayrağı olan bir Türk komandonun fotoğrafı çıkmaya başlıyor, ardından 10’uncu Yıl Marşı çalınıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious