Ateş, her Türk’ün yüreğinde!

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Bingöl’de mayına basarak şehit düşen jandarma Binbaşı Adil Karagöz memleketi Osmaniye’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Binlerce kişinin ellerinde Türk bayrakları ile katıldığı törende teröre lanetler okundu.

Şehit binbaşının cenazesi önce Adana’dan askeri helikopterle Garnizon Komutanlığı’na buradan ise cenaze aracı ile Yeni Mahalle’de bulunan babaevine getirildi. Şehit Binbaşı Karagöz’ün yakınları cenazenin getirilmesi sırasında fenalık geçirdi.

Şehit Binbaşı’nın annesi Fatma Karagöz (60) PKK terör örgütüne lanet okuyarak " Bu acı ne zaman bitecek. Vatan sağ olsun diyorlar. Ateş düştüğü yeri yakar. Benim oğlum şehit oldu. Ben anneyim yüreğim yanıyor. Bu terör ne zaman bitecek. Hükümet neden uyuyor" diyerek feryat etti.

Oğlunun ölüm haberini arıcılık yaptığı Kahramanmaraş’ta öğrenen şehit babası İlyas Karagöz (62) ise metanetli olmaya çalışarak oğlunun intikamının bir an önce alınmasını ve akan kanların durmasını istedi.

Oğlunun ölümüyle ilgili sorulan sorulara Şehit babası Karagöz "20 yıldır şehit yakınları söylüyor. Ben ne söyleyeyim. Onlar yıllardır feryat ediyor. Ateş düştüğü yeri yakarmış" diye konuşarak hükümetin Kuzey Irak’a bir an önce girmesi gerektiğini dile getirdi.

Torunuyla en son bir yıl önce görüştüklerini belirten dede Halil karagöz ise terörün mutlaka biteceğine inandığını gerekirse bu yaşında kendisinin terörle mücadele edeceğini kaydetti.

Hala Nuran Yılmaz ise " Bir Adil gider bin Adil dirilir. 3 oğlum var üçünü de doğuya PKK ile savaşmaya göndereceğim. Kahrolsun PKK. Bizim yüreğimiz yandı dilerim onlarında yüreği yanar" dedi.

"Kahrolsun PKK", "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Bu vatan bizimdir bizim kalacak" gibi sloganlar eşliğinde şehit binbaşının cenazesi baba evinden cenaze aracı ile töreninin yapılacağı Büyük Camii’ne getirildi.

Binlerce kişinin katıldığı törende Şehit Binbaşı Adil Karagöz’ün özgeçmişi okundu. Törene katılan şehit binbaşının eşi Yasemin ve çocukları Ayça da katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Piyade Binbaşı Selçuk Ongun’un gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Konuşması sırasında sesi titreyen Ongun Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörü bitirmek için kararlı olduğunu bu vatanın hiçbir güç tarafından bölünemeyeceğini bildirdi. Binbaşı Ongun, "Silah arkadaşımız mertebelerin en yücesi olan şehitliğe ulaşarak cennete vardı. Onun intikamı mutlaka alınacaktır. Acımız büyük. Ancak terör örgütleri unutmamalıdır ki bu vatanı güçleri yetmeyecektir." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şehit Binbaşı Adil Karagöz’ün binlerce kişi tarafından cenazesi namazı kılındı. İl Müftüsü Zeki Sarılar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından kalabalık tarafından omuzlara alınan Şehit Binbaşı’nın cenazesi şehitliğe götürülmek üzere cenaze aracına kondu.

Burada ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atan grup tarafından Şehit Binbaşı’nın cenazesi Asri Mezarlığı’ndaki şehitliğe getirildi. Şehit Binbaşı’nın cenazesi burada okunan Kuran’ı Kerim eşliğinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Daha sonra ise Şehit Binbaşı için bir manga asker tarafından saygı atışı yapıldı.

Şehit binbaşı için düzenlenen törene Adana Jandarma 3. Bölge Komutanı Tümgeneral Abdulkadir Eryılmaz , 39 Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Şentürk , Vali Zübeyir Kemelek, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Milletvekilleri Şükrü Ünal, Mehmet Sarı ve binlerce kişi katıldı.

Bu arada yürüyüş yapan bir grubun Demokratik Halk Partisi (DEHAP) binası önüne geldiğinde binayı taşladıkları bildirildi.

Taşlamanın ardından DEHAP binasının camları kırıldı. Grup araya giren polis ekipleri tarafından yatıştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious