Atilla Koç, köylüleriyle barıştı

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Çeşitli gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Aydın’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakan olduktan sonra ilk defa köyüne giderek köylüleriyle arasındaki buzları eritti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

28 Mart yerel seçimlerinde kendi köyünden Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP), Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) fazla oy çıkması nedeniyle köylüleriyle arası açılan Bakan Koç, baba evi Ilıdağ’a yapmış olduğu ziyaretle köylüleriyle barıştı. İlk ziyareti ve barışma dolayısıyla köyüne Pazar yeri yaptıracağını ve var olan yolu genişletip ikinci kat asfalt attıracağını söyleyen Koç, Ilıdağlıların inatçı olduğunu ve bu inatçılıklarından vazgeçmelerini istedi.Atilla Koç’un Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ köyüne bugün gerçekleştirdiği ziyarete Aydın Valisi Mustafa Malay, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdem, İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Hakkı Eser, daire amirleri ve yaklaşık 2 bin 500 vatandaş katıldı.

Köyünde davul ve zurnalarla karşılanan Atilla Koç, kendisinin Ilıdağ’dan çıkmış bir kişi olarak Ilıdağ’ın modern bir köy olduğunu ispatladıklarını ifade etti. Bakan Koç’un köye girmesiyle bakanla el sıkışmak ve hal hatır sormak için uzun kuyruklar oluşturan köylüler zaman zaman izdihama neden oldu. 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra bir defa köyüne ziyaret eden Bakan Koç, genel seçimlerin ardından 28 Mart Yerel seçimlerinde Köyü Ilıdağ’dan CHP’ye AK Partiden daha fazla oy çıkması nedeniyle bir daha ziyaret etmemişti.

Atilla Koç, köyüne yapmış olduğu ziyaretin anısına ve barışma nedeniyle köyünün 4 kilometrelik asfalt yolunu yaz sezonunda genişleterek tekrar asfaltlanacağını müjdeledi. Koç, Ilıdağ Köyü’nün en büyük sorunlarının başında gelen pazar yeri sorununu da gönderecek oldukları 3 bin adet parke taşıyla çözüme kavuşacağını ifade etti. Yol yapım çalışmaları sırasında ağaçları kesilecek olan kişilerin zorluk çıkarmamasını isteyen Koç, ”Ildağlı olmak dik kafalık gerektirir. Dik kafalı olmanızın cezasını çekersiniz ben unutmadım. Bunu gelecek seçimde göreceğiz. Ama bir dik kafalılığı sizin kadar yapma hakkına bir Ilıdağlı olarak sahibim. Sevgili Ilıdağlılar benim dik kafalılığımda bu kadar. Yine beraber olduk. Düşmanın taşı değil, dostun gülü insanı incitirmiş. Onun için sevgili Ildağlılar bir daha beni incitmeyin.” diye konuştu.

Açıklamalarını sürdüren Atilla Koç, bir defa daha inciltilmesi durumunda inatçılığından kolay vazgeçmeyeceğini açıkladı. Türkiye’nın her yerine aydı şekilde hizmet götürmeye çalıştıklarını kaydeden Koç, ”Diyeceksiniz ki oy mu istiyorsunuz hayır oy istemiyoruz. Zaten onu vermeye mecbursunuz ayıp olur sonra böle oy mu istenir hele sizden oy istemek. Ben sizin yaptığınız ayıbı yapmam . Bu yolu genişleteceğiz. Güzel bir asfalt yapacağız. Ama biriniz bir zeytin ağacı meselesi yaparsanız vallahide billahi de bırakır gideriz. Bu seferlik bu kadar yeter. İlk barışmak için bu kadar hizmet yeter.” ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious