Atilla Koç:DTP için AKP'ye teşekkür edilmeli

  • Giriş : 21.12.2007 / 18:04:00

AK Parti Aydın Milletvekili ve Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, ''Gerçek milliyetçinin, gerçek vatanseverin hangi partiden olursa olsun, Demokratik Toplum Partisi'nin karşısında oy aldığımız için bizi tebrik etmesi lazımdı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Aydın İl Teşkilatının düzenlediği bayramlaşma törenine Eşi Şadiye Koç ile Atilla Koç, 22 Temmuz genel seçimlerinin 2002'ye göre Türkiye ve Aydın için güzel bir seçim olduğunu, 2009 yılındaki yerel seçimlerde de başarılı olmak için Aydınlıların çok çalışması gerektiğini söyledi.

Kendisinin seçim propagandası yapmak için çok çalışmasına rağmen, parti içinde bazı kişilerinin görevini ihmal ettiğini savunan Koç, ''Ne dinin, ne de kutsal olan diğer şeylerin gösterişini yapmadım. Türklükse Türklük, Müslümanlıksa Müslümanlık biz bunları istismar etmeyiz dedik, yaşarız dedik'' diye konuştu.

Muhalefetin, AK Parti'nin Güneydoğu'daki oylarının artmasını Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin başkanı Mesut Barzani ile iş birliği yapılmasına bağladığını savunan Koç, şunları kaydetti: ''Bir parti 81 ilin 45'inde yok, diğer parti 81 ilin 37'sinde yok. Ama AK Parti 81 ilin 80'inde de var. Hangi parti daha milliyetçi? Gerçek milliyetçinin, gerçek vatanseverin hangi partiden olursa olsun, Demokratik Toplum Partisi'nin karşısında oy aldığımız için bizi tebrik etmesi lazımdı, ancak bize iftira atıldı. Biz intikamcı değiliz, ama neme lazımcı da değiliz.'' Bayramlaşma törenine AK Parti milletvekilleri Mehmet Erdem ve Ahmet Ertürk ile partililer katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious