Atina'da banka soygunu: 1 ölü

Atina'da banka soygunu: 1 ölü.11773
  • Giriş : 05.03.2009 / 18:25:00

Yunanistan'ın başkenti Atina'da bir banka soygunu sırasında hırsızların açtığı ateş sonucu bir polis memurunun yaşamını yitirdiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Basın-yayın organları, kentin güneyindeki Nikea semtinde öğle saatlerinde gerçekleştirilen soygunda, Kıbrıs Bankası şubesine giren maskeli iki soyguncunun kaçışları sırasında kendilerini yaklaşık 800 metreden takip eden bir polis memuruna ateş açtıklarını duyurdu.

Haberlerde, silahını kullanmaya fırsat bulamayan 36 yaşındaki polis memurunun olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Hemen hemen her gün bir veya birden fazla banka şubesinin soyulduğuna dikkat çekilen haberlerde, olayı değerlendiren polis kaynaklarının, “Er ya da geç böyle bir durumun meydana gelmesinin beklendiği, yalnızca başkent ile Pire kentlerinin yer aldığı Atika bölgesinde bu sabah saatlerinden itibaren 5 soygun yapıldığı” şeklindeki sözlerine yer verildi.

Söz konusu şube haricinde, Kalithea semtinde bir tapu dairesi, Haidari semtinde Citibank şubesi, Petrupoli semtinde bir postane, Metamorfosi semtinde ise Kıbrıs Bankasına ait bir diğer şubenin, kimliği henüz belirlenemeyen şahıslarca soyulduğu bildirildi.

Tüm soygunlarda hırsızların olay yerinden kaçtıkları belirtilirken, çalınan paranın miktarı hakkında açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*