Atlas Jet Ceo'su Tuncay Doğaner açıklama yaptı

Atlas Jet Ceo'su Tuncay Doğaner açıklama yaptı.7557
  • Giriş : 18.08.2007 / 11:07:00

Kritik süreç sona erdi. Açıklamayı Atlas Jet Havayolları Genel Müdürü Tuncay Doğaner yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Uçakta bulunan iki korsanı kapalı olan kokpit kapısının açılmasını istemişler. Sonuç alamayınca kapıları tekmelemişler. İran'a inmek istediklerini söylemişlerdir. Sabah 07:25 sıralarında haberimiz oldu, o andan itibaren gerek Ulaştırma Bakanımız, İçişleri ve Dışişleri Bakanlarımız ile Antalya Valimiz gerekli irtibatı sağlayarak tüm önlemleri aldık, kriz merkezi olmuşturduk. Güvenlik güçlerimiz gerekli önlemleri aldı. Uçağın içindeki yolcularımızın psikolojisi çok önemlidir. Her türlü patlayıcıya karşı olması gereken seviyede havaalanı kapatıldı. Her türlü önlem alındı. Havayolu taşımacığlığında risk alma lüksümüz yoktur. Bazı yolcular korsanlar tarafından serbest bırakıldı, bazıları kendi inisiyatifleri ile uçaktan ayrıldı. Uçağı terkedenlerin kanadın üzerinden piste atlamaları ve betona düşmelerinden dolayı ufak tefek yaralanmalar var. Yolcularımızın bu şekilde çıkışı kendi tercihidir.

Görüşmelerini güvenlik güçlerimizle yürütüyorlar. Bizimle diyalog söz konusu değil. Olayın selameti açısından daha fazla bilgi veremiyorum. Ellerinde bir madde var ama ne olduğu hakkında fikrimiz yok. Bununla ilgili de bilgi vermek durumunda değilim çünküs çok ciddi güvenlik kontrolünden geçiyorlar. Yorumlar etkiler.

Şu an bizim görevimlz ve misyonumuz yolcularımızı sağ salim çıkarmaktır. Onun dışında patlayıcılar veya unsurlar bizim ilgi ve bilgi alanımız değildir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious