Atlas uçağının şirketinin ruhsatı iptal

Atlas uçağının şirketinin ruhsatı iptal.18376
  • Giriş : 27.10.2008 / 10:17:00

Isparta kazasının raporunun da hazırlanarak Başbakanlık'a gönderildiği bildirildi. World Focus'a ait uçak, düştüğü sırada Atlasjet'te kiralık bulunuyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zaman gazetesinin haberine göre; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Isparta'da 57 kişinin hayatını kaybettiği kazayı yapan uçağın sahibi World Focus Havayolları'nın (Ank Air), 'Uçuşa Elverişlilik İşletme Ruhsatı'nı (AOC) iptal etti.

30 Kasım'da Isparta'da yaşanan kazadan sonra filosundaki uçak sayısı 2'ye düşen World Focus Havayolları'na, SHGM tarafından bir uçak daha alması için süre tanınmıştı. Yaşadığı mali sıkıntı sebebiyle SHGM'nin verdiği ek sürede yeni bir uçak alamayan şirketin, uçuş işletme ruhsatı geçen temmuzda askıya alındı. Daha sonraki 3 aylık sürede yeni uçak bulamayan şirketin uçuş işletme ruhsatı ise 17 Ekim'de iptal edildi. SHGM yetkilileri, Isparta kazasını araştıran uzmanların, yurtiçi ve yurtdışındaki görevleri nedeniyle bir araya gelemediğini ve bu yüzden 'kaza-kırım raporunun' hazırlanmasının geciktiğini açıkladı. Raporun tamamlandığını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderildiğini ifade eden yetkililer, kısa süre sonra raporun Resmî Gazete'de yayımlanacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*