Atlasjet uçağı zorunlu iniş yaptı

Atlasjet uçağı zorunlu iniş yaptı.56358
  • Giriş : 15.06.2009 / 21:52:00
  • Güncelleme : 16.06.2009 / 09:35:29

Suudi Arabistan Havayolları Saudia'da, yaz sezonu için Atlasjet'ten kiraladığı uçak Cidde'ye mecburi iniş yaptı. Yolcular başkabir uçakla İstanbul'a getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Uçağın yolcuları ise başka bir uçakla İstanbul'a geldi. Teknik arıza nedeniyle mecburi iniş yapan Boeing 757 tipi uçak havalimanında bakıma alındı. Atatürk Havalimanı'na gelen yolcular yaşadıklarını anlattı.

Suudi Arabistan Havayolları'nda kiralık olarak uçan Atlasjet Havayolları'na ait 'Boeing 757' tipi yolcu uçağı, motorunda çıkan arıza nedeniyle Cidde'ye mecburi iniş yaptı. Uçaktaki 76 yolcu, Atlasjet tarafından tahsis edilen başka bir uçakla Medine'ye buradan da tekrar bir uçuş yaparak İstanbul'a getirildi.

Boeing 757 tipi 'TC-ETE' tescil işaretli uçağın Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı'ndan kalktıktan sonra seyir irtifasına çıkarken motorunda yağ basıncının yükseldiğini açıklayan Atlasjet yetkilileri, pilotların risk almayarak Cidde'ye indiğini açıkladı. Yapılan ön incelemede uçakta herhangi bir aksaklık olmadığını belirten yetkililer, tedbir amacıyla yolcuların başka bir uçakla Medine'ye gönderildiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*