Atlasjet'ten kazazedelerin yakınlarına 25'er bin dolar!

Atlasjet'ten kazazedelerin yakınlarına 25'er bin dolar!.13194
  • Giriş : 14.12.2007 / 23:17:00
  • Güncelleme : 14.12.2007 / 23:19:39

Atlasjet, uçak kazasında yaşamını kaybeden yolcuların yakınlarına 25'er bin dolar ön ödeme yapma kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atlasjet Havacılık AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, ''World Focus Havayollarından kiralanan MD83 tipi yolcu uçağının düşmesi sonucu vefat eden yolcuların yasal tazminat hesaplamaları ve prosedürleri tamamlanana kadar, yakınlarının maddi mağduriyetlerinin önüne geçebilmek için 25'er bin USD ön ödeme yapılacak'' denildi.

Açıklamada, ödemelerin yapılabilmesi için, gerekli vukuatlı nüfus kayıt örneği, vekaletname ve ibranamenin tamamlanıp faks veya posta yoluyla gönderilmesi gerektiği vurgulanırken, İstanbul dışında bulunanların belgelerini Atlasjet Havacılık AŞ'nin satış ofislerine teslim edebilecekleri belirtildi.

Açıklamada, ''Yasal tazminatların belirlenmesini takiben, en kısa sürede anlaşmaya varılan rakamlar üzerinden kesinleşmiş tazminat ödemeleri de, beklenmeden yapılacaktır'' denildi.

AİLE DESTEK BİRİMİ KURULDU

Atlasjet Havayollarının, yaşanılan kaza sonrasında ilk olarak yolcu yakınlarına ulaşmak ve kendilerine her türlü desteği sağlamak amacıyla ''Aile Destek Birimi'' kurduğu belirtilerek, bu birimin ilk günden itibaren, tüm yolcu yakınlarına kaza ile ilgili gelişmeleri ileterek, sürekli irtibat halinde olduğu kaydedildi.

Açıklamada, yolcu yakınlarına maddi ve manevi destek vermek için 24 saat bu birime ulaşılabildiği vurgulanarak, talep eden yolcu yakınlarına psikolojik yardım sunulmaya devam edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious