Atletizmci gencin acı ölümü

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Kazada yaralanan Elazığ erkek atletizm takımı sporcusu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orhan Çelik, 9 Temmuz'dan beri tedavi gördüğü Fırat Üniversitesi Fırat Tıp Merkezi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, yaptığı açıklamada, Elazığ Erkek Atletizm takımı sporcularını taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaralanan ve durumları ağır olduğu için Elazığ Fırat Üniversitesi Fırat Tıp Merkezi'nde kaldırılan Orhan Çelik'in hayatını kaybettiğini söyledi. Sedat Acar'ın cenazesi Yeniköy Mezarlığı'na defnedildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, ayrıca kazada yaralanan 17 sporcudan 3'ünün de Bingöl'de tedavilerinin devam ettiğini, ağır yaralı Fırat Sağlam'ın durumun ise iyi olduğunu belirtti.

Ağrı'da yapılan Doğunun Yıldızları Atletizm Yarışması'ndan dönen Elazığ Erkek Atletizm Takımı'nı taşıyan minübüs kaza yapmıştı. Kazada Hüseyin Cengiz'in kullandığı 23 EK 2003 plakalı minibüs, 9 Temmuzda Bingöl-Karlıova karayolu Derinçay köyü mevkiinde şarampole yuvarlamış, Hüseyin Cengiz ölürken, 17 kişi ise yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious