Atletizmde Avrupa üçüncülüğü ENKA'nın

Atletizmde Avrupa üçüncülüğü ENKA'nın.9408
  • Giriş : 24.09.2008 / 14:06:00
  • Güncelleme : 24.09.2008 / 14:10:09

Sırbistan'da yapılan Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında yarışan ENKA Genç Bayan ve Erkek Atletizm takımları başarılı sonuçlarla dönerken Merve Aydın'ın performansı dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ENKA Spor Kulübü, Genç Bayan Atletizm takımı ile Avrupa Üçüncüsü olarak Türkiye Atletizm tarihinde bir ilke daha imza attı.

20 Eylül tarihinde Sırbistan'da gerçekleştirilen Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası A grubunda mücadele eden ENKA Bayan Genç takımı, Rusya'nın SC Moskow ve Çek Cumhuriyeti'nin ACP olymp Brno takımlarının ardından Avrupa üçüncüsü oldu. Olimpiyatlarda ülkemiz adına koşan koşan Merve Aydın turnuvada başarılı performansı ile dikkat çekti ve 800 metrede birinci, 1500 metrede ikinci olmasının yanı sıra Deniz Ertekin, Andreea Ionescu ve Meliz Redif ile birlikte koştuğu 4x400 metre bayrak koşusunda da takımının ikinci gelmesinde önemli rol oynadı.

ENKA'nın genç erkekler takımı ise beşincilikle yetinmek zorunda kaldı. Turnuvada erkeklerde 7 bayanlarda ise 8 takım mücadele etti.

ENKA'nın 2007 yılında Büyük Bayan Atletizm takımı ile elde ettiği Avrupa Üçüncülüğünden sonra en büyük başarıyı bu kez genç bayan atletleri ile yaşamış oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*