Atletizmi şok eden taciz iddiası

  • Giriş : 11.10.2008 / 15:16:00

Sırıkla atlama antrenörlerinden Vacip Yavan adına taciz suçlamasıyla şiyette bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yavan 15 Temmuz 2008 tarihli dilekçesinde, "2007'de İzmir'de yapılan sırıkla atlama kampında sporcum Yağmur Demiralp, kamp sorumlusu Tayfun Aygün'ün sporcusu M.G.'ye ahlak kurallarına sığmayacak şekilde masaj yaptığını söyledi ve bu olayın diğer sporcular tarafından da bilindiğini anlattı. Psikolojisi bozulan M.G.'nin, devamlı ağlayıp kendine bir şey yapabileceğini söylemesiyle, kampı terk ederek Ankara'ya döndük."

BALİ ÇEKİLDİ, BİRA İÇİLDİ

Yavan, "Aygün, akşamları sporcularına bira aldırıp, sızana kadar her gece içerken, sporcular da kamplarda bali çekmeye başladılar. Bu olay görüntülenip, yetkililere iletildi. Ancak örtbas edildi" dedi. Olayı inceleyen Ceza Kurulu adı geçen antrenör ve sporcuların ifadelerini aldı. Bu doğrultuda olayın iddiadan öteye gitmediği ve belge olmadığı gerekçesiyle dosyayı kapattı. Taciz suçlamasına hedef olan Tayfun Aygün ise "Vacip Yavan'ın sporcusu Yağmur benimle çalışmak istedi. Çünkü Vacit, Yağmur'un Fenerbahçe Kulübü tarafından verilen 15 bin YTL'lik transfer parasını ve her ay maaşından 250 YTL'sini aldı. Altın yumurtlayan tavuğu kesildiği için iftira atıyor" dedi.

TERZİ'DEN SERT SAVUNMA

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ise olay için şu yorumu yaptı: "Bu tür iddialar her seçim dönemi ortaya atılır. Vacit Yavan'ın dilekçesini Ceza Kurulu'na gönderdik. Ancak kurul işlem yapılmasına gerek görmedi. Atletizmde güzel şeyler oldu mu birileri çıkıp, bu güzellikleri silmeye çalışıyor. İddiaların ispatı gerekir. Bali olayı ise tamamen gerçekdışı. Biz sokaklardan sporcu kazandık. Bu çocukların geçmişini yeniden gündeme getirmek yazık olur."

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*