ATM de pusu kuran şebeke yakalandı

ATM de pusu kuran şebeke yakalandı.8683
  • Giriş : 20.04.2008 / 14:17:00

Kadıköy'de çeşitli bankaların ATM'lerine yerleştirdikleri düzenekle banka kartlarının sıkışmasını sağlayan, ardından dolandırıcılık yöntemiyle vatandaşlardan şifrelerini öğrenerek hesaplarındaki paraları çeken 1'i kadın 3 kişilik şebeke yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir bankaya ait bankamatiğe düzenek yerleştirildiğine dair ihbarı değerlendiren Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ATM çevresinde inceleme başlattı. Şüpheli 2 kişinin sürekli ATM etrafında dolaştığını fark eden polisin şahısları izlemeye almasıyla dolandırıcılık olayı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre dolandırıcılık olayı şöyle gelişti; ATM makinesinin kart giriş haznesine katlanmış plastik film yerleştirdikleri belirlenen zanlılar, vatandaşların işlem yapmak için ATM'ye gelmesini bekliyor. Ardından kartı sıkışan vatandaşa yardım bahanesiyle yaklaşarak, "Şifrenizi tekrar girin ve iptal tuşuna basın" diyor. Bu yöntemle şifrelerini öğrendikleri vatandaşların bankamatikten uzaklaşmasını fırsat bilen dolandırıcılar yanlarındaki metal bir aparatla şifresini öğrendikleri kartı alarak uzaklaşıyor. Aynı yöntemle bir kadının kartını almaya çalışan dolandırıcılar, polis tarafında suçüstünde yakalandı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 3 kişi sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Aynı yöntemle dolandırıldıktan sonra Kadıköy polisine başvuran 43 vatandaş polis merkezine gelerek yakalanan zanlılar Kamil A., Cemil H. ve Ceyda K.'yı teşhis etti.

Bu yöntemle yaklaşık olarak 500 bin YTL para elde ettikleri öğrenilen zanlıların güvenlik kamerasına da yakalandığı öğrenildi. Zanlılar sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious