ATMi soygunu bir gün sonra farkedildi

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde bir bankanın şehir merkezinde bulunan ATM cihazı, gece yarısı kaynak makinasıyla kasası kesilerek içindeki 70 bin YTL çalındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Adnan Menderes Meydanı'nda bulunan Vakıfbank'a ait ATM cihazının kapısı soyguncular tarafından matkapla delinerek açıldı. ATM cihazının kapısının ağaç ve çiçeklerle dolu bir parkın ortasında olması nedeniyle görünme endişesi taşımayan soyguncular, güvenlik kamerası da bulunmayan ATM cihazının içine girerek kapıyı kapadı.

Yanlarında getirdikleri kaynak makinasıyla ATM cihazının kasasını kesen soyguncular, cihazda bulunan 70 bin YTL nakit parayı alarak kayıplara karıştı. ATM cihazının kapısının kapalı olmasından dolayı ATM cihazındaki soygun yaklaşık 18 saat boyunca fark edilmedi. Soygunun ardından ATM cihazı içeride para olmadığı için kullanım dışı kaldı.

Cihaz çalışmadığı için banka merkezi tarafından uyarılan Bandırma şubesindeki görevlilerin ATM cihazında inceleme yapmasıyla soygun, ancak bugün akşam saatlerine doğru anlaşıldı.

ATM cihazının bulunduğu yerin karanlık ve girişinin çiçeklerle kaplı olması nedeniyle soyguncuların çevreden farkedilmediği ortaya çıktı. Aynı bankaya ait değişik şehirlerdeki ATM cihazlarının da daha önce aynı yöntemle soyulduğu öğrenildi. Olayın ardından ATM cihazında delil toplama çalışması yapan polis ekipleri, soyguncuların yakalanması için çalışma başlattı.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious