ATM'lerden 1 miyon YTL çaldılar

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Bursa, İstanbul, Eskişehir, Zonguldak, Afyonkarahisar, Samsun ve Erzincan'daki çeşitli ATM cihazlarını oksijen kaynağıyla keserek para çaldıkları öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bursa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, son günlerde ATM cihazlarındaki soygun olaylarındaki artış üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, yaklaşık 2 ay önce bir çalışma başlattı. Bu çerçevede seminerler düzenlenerek, Bursa'daki tüm banka yetkilileri ATM soygunlarına karşı bilgilendirildi. Bu arada, soygunları gerçekleştirmiş olabilecekleri tahmin edilen kişiler, güvenlik güçlerince takibe alındı./_newsimages/2321525.jpg

Kısa süre önce bir vatandaşın ihbarı üzerine Tophane Mahallesi'ndeki bir banka şubesine giden ekipler, buradaki ATM cihazını soymak istedikleri öne sürülen kişilerin kullandığı otomobilin plakasını vatandaşlardan aldı. Plakadan yola çıkılarak düzenlenen operasyonlarda, K.S. (33), A.B. (42), K.A. (36), H.T. (35), S.A. (30), K.T. (51), F.H. (41) ve S.A. (32) yakalandı.

Gözaltına alınan zanlıların, Bursa, İstanbul, Eskişehir, Zonguldak, Afyonkarahisar, Samsun ve Erzincan'daki çeşitli bankaların ATM cihazlarını oksijen kaynağıyla keserek 918 bin YTL, 4 bin dolar ve 4 bin avro çaldıkları belirlendi.
Zanlılar, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiler.

Bursa Emniyet Müdürü Tahsin Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, ihbarda bulunan vatandaşların duyarlılığına teşekkür etti.

Zanlıların titiz şekilde yürütülen takip sonucunda yakalandığını ifade eden Demir, “Vatandaşlarımız bize şüpheli gördükleri her olayı ihbar ederlerse, hemen hemen her olayı çözeceğimize inanıyorum. Yeter ki ihbarda bulunsunlar. Bu konuda çekinmesinler, bizi arayan kişileri gizliyoruz” dedi.

Konuyla ilgili bir kişinin daha arandığını kaydeden Demir, banka yetkililerini de daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious