ATO Başkanı: "Başbakan da komutan da dinleniyor"

ATO Başkanı:
  • Giriş : 18.05.2008 / 08:07:00

ATO Başkanı Sinan Aygün, Osman Paksüt'ün takip edildiği iddialarıyla ilgili konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt'ün takip edildiği iddialarıyla ilgili, ''Dinlenme korkusu Ankara'da herkesi sarmış vaziyette'' dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Taç'ın davetlisi olarak Alanya'ya gelen Aygün, tarihi Alanya kalesi eteğindeki iskelede gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Aygün, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt'ün takip ve dinlenme iddialarıyla ilgili, ''Dinlenme korkusu Ankara'da herkesi sarmış vaziyette. Bir bakıyorsunuz silahlı kuvvetler bu işten rahatsız. Devlet, dinlendiğinden korkuyor.'' diye konuştu.

Bu durumdan çoğu kesimin rahatsız olduğunu ifade eden Aygün, şunları kaydetti:

''5 yıldır edindiğim tecrübelere göre, bu rahatsızlık sadece Paksüt'te yok. Bundan bakanlar da rahatsız. Bakanlar hem odasının dinlendiği korkusunda, hem telefonların dinlendiği korkusunda. Hatta birkaç gün evvel Kuvvet Komutanı'nın odasındayken bile sayın Kuvvet Komutanı sessiz sedasız konuşuyor. Yani bu ülkenin bakanı dinlenme kuşkusundaysa, bu ülkenin Kuvvet Komutanı dinlenme kuşkusundaysa, hatta biraz daha ileri gideyim bu ülkenin Başbakanı dinlenme kuşkusundaysa ki, bunu bildiğim için söylüyorum. Sayın Başbakan'la odasında konuşurken bile sessiz sedasız konuştuğuna şahidim.''

Aygün, ''Dinlemenin, Askeri İstihbarat, Jandarma, Milli İstihbarat ve Emniyet Genel Müdürlüğünün işi olduğunu ancak, Türk Telekom içinde de dinleme yapan insanlar bulunduğunu'' iddia etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı görüşmeyle ilgili bir gazetede çıkan iddialar konusunda görüşü sorulan Aygün, ''Sayın Büyükanıt'ı da eşi Filiz hanımı da çok iyi tanıyorum. Bu iki insanın herhangi bir yolsuzluğa karışacağını düşünmüyorum. Böyle bir şey olması söz konusu değil'' yanıtını verdi.

Daha sonra hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Aygün, faizler yükseldikçe ekonominin kötüye gideceğini savundu. Aygün, ''Bu güne kadar ekonomiyi, satarak, borçlanarak getirdiler. Telekom'dan tutun da Tüpraş, limanlara kadar her şey satıldı. 2008 yılı programında Halk Bankası, Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Türk Telekom'un bir kısmı, oto yollar, Milli Piyango, Spor Toto, 8 enerji şirketi satılacak. Sat nereye kadar. Bu nereye kadar devam edecek? Bir gün satılacak bir şey kalmayınca ne yapacaksın?'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious