ATO Başkanı Sinan Aygün helallik istedi

ATO Başkanı Sinan Aygün helallik istedi.9712
  • Giriş : 15.07.2008 / 21:53:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:43:35

Sinan Aygün yoğun alkış arasında kürsüye çıktı. Üyelere duygusal bir konuşma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ATO Başkanı Sinan Aygün devletten helallik istedi. Heyecanlı olduğu gözlenen Aygün üyelere duygusal bir konuşma yaptı.

Haksız yere 14 gün devletin ekmeğini yediği için kendisini devlete borçlu hissetiğini savunan Aygün aklanacağından şüphesi yok..Salonu dolduran üyelere hitap eden Aygün kürsüye çıkarken yoğun alkış aldı.

İşte Aygün'ün ATO'daki konuşmasından önemli bölümler:

"Bugün 15. gün. Aranızda olmak beni fazlasıyla mutlu etti. Sizlerden ayrı kaldık. Gerçekten bu ülkeye bir şeyler yaptığıma şahit oldum. Tanıdığım dostmarı çok çok daha iyi tanıdım. Hiz bir tane düşmanım yokmuş. Kimi duasıyla kimi mektubuyla kimi ziyaretiyle. Gerçekten sizlerle kazanmayı bilmişim.

Flash Animasyonu

Demokratik düzenin ülkenin tek seçenek olduğuna inanan bir başkanım. Demokrasiden ve hukuktan hiç ayrılmadım. Mevcut yasalar çerçevesinde işleri yürüttüm.

Yargı sürecinde aydınlığa çıkaracağından mahkeme kararıyla aklanacağıma hiç kuşku duşmuyorum. Türk yargısına sonuna kadar güveniyorum. Titiz bir karar vereceklerine kalben inanıyorum.

Darbecilik darbe benim lügatimde olmadı. Çünkü en çok iş aleminine zarar verdiğini bilenlerdenim. Zarar verdiğini 12 Eylül sonrası tespit ettik.

Gerek İstanbul ve Ankara Emniyet Müdürlüğü günde 3 öğün yemek verdiler. Ayağına kadar yemek geitrdiler. Metris'te ve Kandıra'da devletimiz bize baktı. 14 gün ekmeğini yedim. Hak etmeden yedim. Devletten helallik istiyorum. Bu borcumu ödemek istiyorum. 11 yıl süre içinde kimsenin boynunu eğdirmedim. Hakkımda yalan haberden iftiradan dava açılmadı.

İlk defa savcı ve hakim karşısına çıktım, utandım. Yargının doğruyu bulacağına inancımı yitirmedim. Yargıya dilekçe hazırladık. Üst mahkeme bizi dün akşam serbest bıraktı. Tahliye haberini televizyondan alt yazı geçti. İnfaz koruma memurlarına söyledim. Yok böyle bir şey dediler. Bize bir şey gelmedi.

10 dakika sonra müdüriye çıktı geri gelip yok böyle bir şey dedi. Daah sonra gelip "gözün Aydın faks geldi" dedi. 7'de başlayan süreç 9'da bitti. Ben nasıl gideceğim diye merak ettim. Kafamda taksi çağırmak vardı. Dışarı çıktığında 9-10 araç beni bekliyordu. 2.5 saatteki yolu 5 saatte geldik. Hepinize teşekkür ediyorum.

Tutuksuz sanık olarak karşınızda duruyorum. Hiçbir zaman darbeci olmadım. Sonuna kadar karşı oldum. Sosyal hukuk devleti olması için elimden geleni yapacağım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*