ATO Başkanı Sinan Aygün'den şok edici sözler!

ATO Başkanı Sinan Aygün'den şok edici sözler!.9582
  • Giriş : 27.03.2008 / 12:44:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:11:03

Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları “Türkiye için sağduyu çağrısı” yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye’deki huzur ortamının devamından yana tavır koyan STK’lar yaşanan olumsuz gelişmelerin siyasi, ekonomik ve sosyal istikrarı tehlikeye attığının altını çizdiler. TOBB, TZOB, TESK, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, TİSK ve KESK adına açıklamayı okuyan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun özellikle parti kapatma konusuna vurgu yapması dikkat çekti.

“SİYASİ PARTİLER DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARIDIR. SİYASİ PARTİLERİN KOLAYLIKLA KAPATILABİLMESİ, AYNI KOLAYCI YAKLAŞIMLA KURUM VE BİREYLERİN ÖZGÜRLÜKLERİNİN KISITLANMASI, DEMOKRATİK SÜREÇ VE KURUMLARIN GÜÇLENMESİNE HİZMET ETMEK YERİNE ZARAR VERMEKTEDİR.”

Kamuoyunun önünde yapılan ve televizyonlardan canlı olarak yayınlanan basın açıklaması böyle. Ancak açıklamanın altında imzası bulunan STK temsilcilerinden biri olan Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün’ün sözleri kafaları karıştırdı.


IFrame

AYGÜN ŞOK ETTİ: ERGENEKONU DA DURDURUN DİYOR, PARTİ KAPATMAYI DA DURDURUN MESAJI VAR ORDA. YANİ BENCE GÜZEL BİR MESAJ.

STK açıklamasının hiç bir kelimesinde Ergenekon Soruşturması geçmiyor. Buna rağmen Aygün’ün bu sözleri, “gerilim devam etmesin” çağrılarının arkasında, Ergenekon soruşturması’nın bitirilmesi temennisi mi yatıyor şeklinde değerlendiriliyor.

SAMANYOLUHABER.COM, ATO Başkanı’nın çok tartışılacak bu sözlerini bütün Türkiye’nin dikkatlerine sunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious