ATO üyelerine düşük faizli KOBİ kredisi

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Halk Bankası ile Ankara Ticaret Odası (ATO) arasında oda üyelerine yönelik düşük faizli ve uzun vadeli KOBİ kredisi anlaşma protokoli imzalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Protokole ilişkin bilgi veren Aydın, 100 bin YTL'ye kadar olan KOBİ kredilerinin 36 ay vade ile yüzde 1,90 faizle verdiklerini ancak bu faizden Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BMSV) alınmayacağından bu oranın 1.85'e ineceğini söyledi. Protokolün bu kredi tipinin yanında daha büyük KOBİ'lere yönelik farklı kredi imkanı da sağladığını ifade eden Aydın, 60 aya kadar uzun vadeli KOBİ kredi imkanı sağlayan protokolde yatırım kredilerinin 1 yıl ön ödemesiz olarak verileceğine dikkat çekti. Aydın, bu işletmelerin 3 milyon YTL yada bu miktarın karşılığı döviz cinsinden kredi çekebileceğini, bu kredi faizinin ise libor artı 3,5 olarak uygulanacağını söyledi.

AYGÜN: HALKBANK 10 MİLYAR DOLARIN ALTINDA SATILMAZ

ATO Başkanı Aygün de, Halk Bankası'nın üyelerine yönelik hazırladığı kredi paketin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, kredilerin faiz oranlarının ve vadelerinin tüccar ve esnaf için günün şartalarına göre çok uygun olduğunu belirtti.

Halk Bankası özelleştirme sürecine değinen Aygün, bankanın özelleştirmesine karşı olduğunu yineleyerek, bankanın halka arz edilmesini istedi. Bu büyüklükteki bir bankayı tüm odaların birleşmesi durumunda bile alamayacağını vurgulayan Aygün, halka arz modeliyle kamouyanda oluşturulacak bir kampanyaya ATO'nun da 10 milyon YTL ile katılacağını açıkladı. Aygün, özelleştirilecek Halkbank'ın 10 milyar doların altında satılmaması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious