ATO'da bulunan Glock marka tabanca kime ait?

ATO'da bulunan Glock marka tabanca kime ait?.28214
  • Giriş : 02.07.2008 / 12:48:00

Gözaltına alınan ATO Başkanı Sinan Aygün'ün odasında bulunan silah Meclis gündemine taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Baytok, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın cevaplaması isteğiyle verdiği yazılı soru önergesinde, ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür'ün yaptığı açıklamada, Aygün'ün ofisinde bozuk şofbenin tamiri sırasında "glock" marka tabancı bulunduğunu, bunun 10 Nisan tarininde emniyet birimlerine iletildiğini, aradan üç ay süre geçmesine rağmen bir açıklama yapılmadığını açıkladığına yer verdi. Baytok, İçişleri Bakanı Atalay'dan şu soruların cevaplamasını istedi:

"ATO Başkanı Sinan Aygün'ün odasında bulunan suikast silahı ya da hayalet silah olarak bilinen silaha ilişkin hangi işlemler yapılmıştır?

Silah nereden gelmiştir, kime aittir ve seri numarası nedir? Silah her hangi bir olayda kullanılmış mıdır? Sinan Aygün'ün ofisinde bulunan bu silahla herhangi bir suç işlenmiş midir?

Aradan 3 aya yakın bir süre geçmesine karşın, ofisine silah gizlenen Sinan Aygün'ün bu konuda neden hiçbir bilgi verilmemiştir? Silah gizlenmesi olayının önemli bir sivil toplum kuruluşunun Başkanına yönelik suikast girişiminde, ya da bir iftira kampanyasında kullanılabileceği değerlendirilmiş midir? Sinan Aygün'ün, 'Egenekon operasyonu kapsamında göz altına alınması' ile 'ofisine silah gizlenmesi' olayı arasında bir ilişki var mıdır?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious