ATO'da seçim telaşı başladı!

ATO'da seçim telaşı başladı!.11361
  • Giriş : 18.02.2009 / 11:30:00

Ankara Ticaret Odasında (ATO) seçim maratonunun ilk etabı başladı. ATO üyeleri, 64 meslek komitesiyle 181 üyeli meclis için oy kullanmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Bugünkü seçimlerin ilk etabında meslek komiteleriyle meclis üyelerinin seçimi için ATO'da 64 sandık kuruldu. Seçimde meslek komiteleriyle meclis üyeleri tek pusula kullanılarak belirleniyor.

Hakim gözetiminde yapılan seçimde yaklaşık 20 bin üye 4 yıllığına 64 meslek komitesinin 426 üyesiyle 181 meclis üyesini belirlemek amacıyla oy kullanıyor.

Oy verme işleminin saat 9.00'da başladığı seçimlerde sandıklar saat 17.00'de açılarak oy tasnifi yapılacak.

ATO meclis üyesi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu ile ATO Başkanı Sinan Aygün, saat 10.30'da 54. Sıhhi Tesisat Malzemesi Satıcıları Meslek Komitesinde birlikte oy kullandılar.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun Mayıs ayında gerçekleştirilecek Odalar Birliği Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa aday olabilmesi için ATO Meclisine seçilmesi gerekiyor. Yine ATO Başkanı Sinan Aygün'ün 23 Şubat Pazartesi günü yapılacak, ATO Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri seçiminde başkanlığa aday olabilmesi için 54. Meslek Komitesinden ATO Meclisine seçilmesi şart.

Bugünkü seçimlerin ardından 23 Şubat Pazartesi günü 181 kişiden oluşan yeni Oda Meclisi, ATO Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini aynı oy pusulası üzerinden belirlemek üzere yeniden sandık başına gidecek. Aynı gün ayrıca Disiplin Kurulu ile TOBB Genel Kurul Delegeleri seçimi de tamamlanacak.

Seçimin son etabı ise 24 Şubat Salı günü yapılacak. 181 üyeli Oda Meclisi, Meclis Başkanı, Yardımcısı ve Katip Üyeyi seçmek üzere son kez sandık başına gidecek. Aynı gün Meslek Komiteleri Başkan ve Yardımcıları ile Bütçe Hesapları Denetleme Komisyonu Başkan ve üyeleri seçimleri de gerçekleştirilecek.

28 Şubat Cumartesi günü ise yeni ATO Yönetim Kurulu kendi arasında yapacağı görev dağılımı ile 2 başkan yardımcısını belirleyecek.

-İZLENİMLER-

B arada ATO seçimlerine katılmak için üyelerin aşırı bir ilgi gösterdikleri gözlendi. ATO binasının çevresinde araç park edecek yer bulunamazken, birçok üyenin uzak yerlere park ettikleri araçlarından ATO'ya yürüdükleri görüldü.

ATO'da oldukça fazla güvenlik önlemi alındığı da dikkat çekti. Üyeler, bir kaç noktada güvenlik kontrolünden geçirildikten ve üzerlerindeki kesici aletlerle silahlar alındıktan sonra ATO binasına giriş yaptılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*