ATS Kurumsal Ortaklık ödülü Coca Cola'nın!

ATS Kurumsal Ortaklık ödülü Coca Cola'nın!.15582
  • Giriş : 26.05.2009 / 17:20:00

Amerikan Türk Cemiyetinin (ATS) 'Kurumsal Ortaklık Ödülü' bu yıl Coca-Cola İçecek A.Ş'ye verilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Anadolu Grubu ve The Coca Cola Company'den yapılan ortak açıklamada, Amerikan ve Türk şirketlerinin başarılı işbirliğini simgeleyen ödülün, 28 Mayıs'ta düzenlenecek gala yemeğinde, Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent ile Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'a sunulacağı bildirildi.

Amerikan Türk Cemiyeti Başkanı Murat Köprülü, Coca-Cola şirketi ile Anadolu Grubunun her yıl daha da gelişen başarılı ortaklığının, ortak değerler ve şeffaf yönetim anlayışıyla sürdürülebilir gelişmeye duyulan sorumluluk üzerine kurulu olması, ticari ve ekonomik alanlarda uzun geçmişe sahip Türk-Amerikan ilişkileri açısından başarılı örnek oluşturması nedeniyle ödüle layık görüldüklerini belirtti.

Köprülü, ABD Başkanı Barack Obama'nın kısa bir süre önce Türkiye'ye yaptığı ziyaretle gelişme gösteren Türk-Amerikan ilişkilerinde uzun yıllardır süregelen başarılı işbirliğinin, Muhtar Kent ve Tuncay Özilhan'ın işbirliklerinde ön plana çıkmasından duydukları memnuniyeti ifade etti.

İki ülke arasındaki ticari, ekonomik, siyasi ve kültürel bağların geliştirilmesi amacıyla 1949 yılından beri faaliyet gösteren Amerikan Türk Cemiyetinin her yıl organize ettiği gala yemeğinin, Amerikan ve Türk şirketlerinin başarılı işbirliklerini kutladığı kaydedildi.

Açıklamada, geçtiğimiz yıllarda Ford Motor ile Koç Holding, Citi Bank ile Sabancı Holding ve GE ile Doğuş Holdingin kurumsal işbirliklerinin ödüllendirildiği hatırlatıldı.

2009 yılı gala yemeğine, Amerikan ve Türk iş dünyasından 300'ün üzerinde üst düzey yöneticinin yanı sıra Amerikan ve Türk hükümetlerinin önde gelen temsilcileri ile akademisyenler, medya mensupları ve sanat dünyasından isimlerin katılmasının beklendiği ve elde edilecek gelirin, Cemiyetin eğitim ve kültür faaliyetleriyle, hayır işlerinde kullanılacağı açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*