ATV, yayınını Tatlıses'in isteğiyle kesildi

  • Giriş : 22.09.2007 / 09:26:00

atv'nin 17 Eylül'den bu yana her sabah 10.30-12.30 saatleri arasında canlı olarak yayımladığı yarışma programı "Süper Star"da dün sabah ilginç bir gelişme oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Süper Star"ın yarışmacılarından Serpil Benay, canlı yayında yıllardır birileri tarafından önünün kesildiğini iddia etti. Benay, bu kişinin eski organizatör Hasan Bora olduğunu söyledi, ardından Hasan Bora ile yapılmış bir söyleşi ekrana geldi.

Bora, o dönem menajeri olduğu İbrahim Tatlıses'in talimatıyla Benay'ın "üstünü çizdiğini" söyledi. Bora, "İbrahim Bey, Serpil Hanım'a yaptığı teklifin karşılığını alamayınca bana 'Önünü kes' dedi, ben de yaptım" iddiası üzerine söz alan prodüktör Erol Köse, "Bildiğim kadarıyla Hasan Bora ile İbrahim Bey'in araları bozuk. Onun için Hasan Bora yanıltıcı bir kaynak olabilir" dedi.
O dönem yaşadığı sıkıntıları anlatırken gözleri dolan Benay'ın "Ben şu ana kadar ekmeğimle oynayan insanın Hasan Bora olduğunu sanıyordum. Demek ki İbrahim Tatlıses'miş" açıklaması üzerine Köse, Tatlıses ile aralarında böyle bir diyalog olup olmadığını sordu. Benay, Hasan Bora'nın gündeme getirdiği olayı doğruladı.

İşte ne olduysa tam o sırada oldu. Stüdyo şefi, yayının merkezden kesildiğini söyledi. Erol Köse ile birlikte prodüktör masasında oturan Cebrail Mungan, "Yayını bizden niye aldılar? Önemli bir olay mı var?" diye sordu.

Gelen yanıt, hakkındaki iddialardan rahatsız olan İbrahim Tatlıses'in, pazar günleri İbo Show adlı programı yaptığı atv'nin yöneticilerini arayıp yayını kestirdiği oldu.

Yapımcı terk etti
atv yönetiminin Tatlıses'in baskısı karşısında gösterdiği tutuma kızan yapımcı Cebrail Mungan, prodüktör olarak görev yaptığı masayı terk etti.

Mungan'ın ekibine, "Yayın verirlerse siz profesyonelliğin gereği hiçbir şey olmamış gibi yayını tamamlayın" talimatı verildi.

Yaklaşık 15 dakika sonra "Süper Star" yeniden atv'ye döndüğünde Serpil Benay çoktan kulise gönderilmiş, Tatlıses konusu da kapatılmıştı. Yarışmanın sunucusu Ayşenur Yazıcı, "Süper Star"ın uğradığı yayın kesintisi hakkında hiçbir açıklama yapmadan programın akışını sürdürüp tamamladı.

TMSF'nin atadığı insanlarca yönetilen atv'de dün, gün boyunca "Süper Star"la mı, yoksa "İbo Show"la mı yolların ayrılacağına dair toplantılar vardı.

Tatlıses, yöneticilere "Ya ben ya o" dedi. Yöneticiler de Tatlıses'e "Sen bilirsin" yanıtını verdi. Bu durumda İbo Show muhtemelen pazar günü atv'de olmayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious