Atv görüntüleri çalan Kanal D'yi mahkemeye veriyor

Atv görüntüleri çalan Kanal D'yi mahkemeye veriyor.27059
  • Giriş : 22.06.2008 / 23:28:00

EURO 2008'in Türkiye yayın haklarını elinde bulunduran Atv, dün gece Hırvatistan maçının görünütülerini çalan Kanal D'yi mahkemeye veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hırvatistan'ı önceki akşam eleyerek tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselen ay yıldızlı ekibimiz Türkiye'yi sevince boğdu.

Türk televizyonları da dünkü ana haber bültenlerinin büyük bölümünü Milli Takım'a ayırdı. Euro 2008'in yayın hakkına sahip olan atv, ana haber bülteninde inanılmaz geceyi maç görüntüleriyle birlikte yayınladı. Diğer kanallar ise haberi maçtan fotoğraflar ve maç sonrası yaşanan sevinç gösterilerinin görüntüleriyle verdi.

Ancak Doğan Yayın Grubu'na ait Kanal D yayıncılık ilkelerini çiğneyerek, tüm yayın hakları atv'ye ait olan görüntüleri ana haber bülteninde yayınladı.

Mehmet Ali Birand'ın sunduğu Kanal D Haber'de Milli Takım'ın Hırvatistan maçına geniş yer verildi. Haberin bazı bölümlerinde ise Milli Takım'ın maç görüntüleri yayınlandı. atv'den kopyalandığı apaçık belli olan ve atv logosu görülen görüntülerde, Milli Takım'ın Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti maçlarından bazı bölümlere yer verildi. Doğan Yayın Grubu ve Kanal D hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağı öğrenildi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious