ATV ve Sabah'ta grev başlatıyor

ATV ve Sabah'ta grev başlatıyor.13173
  • Giriş : 09.02.2009 / 17:10:00

Türkiye Gazeteciler Sendikası, ATV ve Sabah gazete ve dergi gruplarının bağlı olduğu Turkuvaz işletmesinin İstanbul'da Balmumcu ve Sefaköy,Ankara'da Balgat iş yerlerinde 13 Şubat günü grev başlatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TGS Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, 26 Haziran 2008'de Turkuvaz grubuyla başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, sendikanın 59 maddelik teklifinin 22'sinde anlaşma sağlandığı hatırlatıldı.
İşçilerin ücret, sosyal yardım, kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı gibihaklarını koruyan 37 maddeyle ilgili işveren temsilcilerinin görüşmelerisürdürmemesi nedeniyle ortaya çıkan uyuşmazlığın yaklaşık 6 aydır giderilemediği ifade edilen açıklamada, bu zamana kadar iş verene yapılan görüşme çağrılarına hiçbir yanıt alınamadığı belirtildi.

Açıklamada, sendikanın toplu iş sözleşmesi sürecini uzlaşmayla sonlandırma girişimlerini geçen hafta işverene yapılan randevu talebiyle bir kez daha somutlaştırıldığı vurgulanan açıklamada, şu görüşler kaydedildi:

"Ancak grev şu ana kadar işveren tarafından tek seçenek olarak sendikamıza ve Turkuvaz çalışanlarına dayatılmaktadır. Toplu sözleşme görüşmelerini yeniden başlatma çağrılarına işverenden bir yanıt gelmemesi halinde TGS, Turkuvaz çalışanlarının dayanışması ve kardeş emek örgütlerinin desteğiyle grev uygulamasını başlatmaya ve sonuna kadar sürdürmeye kararlıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*