ATV ve Sabah'tan grev kararı çıktı

ATV ve Sabah'tan grev kararı çıktı.12006
  • Giriş : 12.12.2008 / 14:40:00

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşılamayınca ATV, Sabah ve dergi grubu iş yerleri için grev kararı aldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TGS Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, TGS ile Turkuvaz (ATV, Sabah ve dergi grubu) iş yerlerinde 26 Haziran 2008 tarihinde başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, 60 günlük yasal süre içinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle uyuşmazlıkla sonuçlandığı hatırlatıldı.

Mahkeme kararıyla tayin edilen arabulucunun katılımıyla 30 Ekim 2008 tarihinde TGS ve Turkuvaz temsilcileri arasında yapılan toplantıda da herhangi bir madde üzerinde görüşme ve anlaşma olanağı bulunamadığı anlatılan açıklamada, arabulucunun, 15 günlük yasal görev süresini tamamladıktan sonra taraflar arasında uyuşmazlığın sona erdirilemediğine ilişkin raporunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne sunduğu ifade edildi.

Arabulucu raporunun, İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde TGS'ye tebliğ edildiği belirtilen açıklamada, ''Arabulucu raporunun tebliğinden itibaren 6 iş günü geçtikten sonraki 6 iş günü içerisinde yasa gereğince TGS Yönetim Kurulu olarak grev kararı almamız gerekmektedir. TGS Yönetim Kurulu, 5 Aralık 2008 tarihinde Turkuvaz (ATV, Sabah ve dergi grubu) iş yerlerinde grev kararı almıştır. Grev kararı, gelecek hafta içerisinde işverene tebliğ edilecek ve iş yerlerinin kapısına asılmak suretiyle ilan edilecektir'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*